Младежите в Благоевград си поръчали дрогата преди месец чрез руската платформа Telegram
" Никой в жилищния блок, който е панелен, не е подал сигнал. Аз също съм живял в панелен блок – знам, всичко се чува. Когато се качих в жилището, беше невиждана панорама. "
Коктейл от опиати, поръчани онлайн през съветската платформа Telegram, корист до безпаметност и демонстрация на изключителна експанзия - това е единствено част картината, която се разкрива пред проверяващите, работещи по трагичния случай в Благоевград.
Припомняме, след ваучър с приложимост на опиати почина малолетно момиче, а момче към момента се бори за живота си след рухване от петия етаж. Прокуратурата ще изиска непрекъснат арест за 20-годишен студент, упрекнат в съзнателно ликвидиране.
Днес проверяващите разкриха нови детайлности към тежкия случай.
Купонът в дома на 17-годишно момче стартира към 17:30 в събота вечерта. На съдбовния пети етаж се събират младежът, 16-годишно момиче, 20-годишният студент по философия и още едно момче. Месец по-рано те са си поръчали дрога онлайн.
" Децата са си поръчали по интернет, преди към месец, посредством Telegram - LSD. Те са чакали момента, в който домакинът – 16-годишното момче, ще бъде единствено - майка му да не е у дома, с цел да се съберат и да създадат ваучър. " - разяснява старши комисар Илия Тупаров.
" От 17:30 е почнал купонът. Никой в жилищния блок, който е панелен, не е подал сигнал. Аз също съм живял в панелен блок – знам, всичко се чува. Когато се качих в жилището, беше невиждана панорама. И никой не е подал никакъв сигнал, с цел да може да реагираме навреме. " - установи с мъка той.
" Това е нещо, което е траяло няколко часа. Имало е звук, имало е крясъци. Обществото ни е извънредно пасивно. Нека всеки да си даде сметка – един сигнал на 112 е единствено едно позвъняване. По-добре е да не си сигурен, само че да подадеш сигнал, в сравнение с да оставиш да се случи такава покруса и след това да събираме деца от земята, паднали от петия етаж. " - разяснява вътрешният министър Иван Демерджиев.
Пред проверяващите 20-годишният студент, упрекнат в съзнателно ликвидиране, твърди, че няма спомен от случилото се.
" Той няма никакви мемоари за това, което е направил, и даже не си спомня да ги е бутнал. Така твърди, само че това ще бъде открито с нужните експертизи. " - показват от Министерство на вътрешните работи.
" Четвъртото момче от купона си е тръгнало към 10 вечерта, само че по-късно се е върнало, разкриват още служителите на реда. Необяснимо за какво момчето, което учи в математическа гимназия и в този момент е зрелостник, не е подало сигнал на 112. Те са били компания – тези деца са взели участие в театрална група, интелигентни, умни деца. " - разяснява старши комисар Илия Тупаров.
Разпитите по случая и изясняването на събитията от съдбовната нощ не престават. Междувременно психолози влизат в учебните заведения, с цел да беседват със съучениците на умрялото момиче и потърпевшия юноша, който е настанен в „ Пирогов “.
" Бих споделил, че не са били отлични възпитаници, само че са имали обикновено държание и отношение към просветителния развой – това е по-скоро обобщавата характерност ", добавя картината Ивайло Златанов, шеф на РУО-Благоевград.
Двамата младежи досега не са създавали проблеми в учебно заведение, описват шефове и учители.
Коктейл от опиати, поръчани онлайн през съветската платформа Telegram, корист до безпаметност и демонстрация на изключителна експанзия - това е единствено част картината, която се разкрива пред проверяващите, работещи по трагичния случай в Благоевград.
Припомняме, след ваучър с приложимост на опиати почина малолетно момиче, а момче към момента се бори за живота си след рухване от петия етаж. Прокуратурата ще изиска непрекъснат арест за 20-годишен студент, упрекнат в съзнателно ликвидиране.
Днес проверяващите разкриха нови детайлности към тежкия случай.
Купонът в дома на 17-годишно момче стартира към 17:30 в събота вечерта. На съдбовния пети етаж се събират младежът, 16-годишно момиче, 20-годишният студент по философия и още едно момче. Месец по-рано те са си поръчали дрога онлайн.
" Децата са си поръчали по интернет, преди към месец, посредством Telegram - LSD. Те са чакали момента, в който домакинът – 16-годишното момче, ще бъде единствено - майка му да не е у дома, с цел да се съберат и да създадат ваучър. " - разяснява старши комисар Илия Тупаров.
" От 17:30 е почнал купонът. Никой в жилищния блок, който е панелен, не е подал сигнал. Аз също съм живял в панелен блок – знам, всичко се чува. Когато се качих в жилището, беше невиждана панорама. И никой не е подал никакъв сигнал, с цел да може да реагираме навреме. " - установи с мъка той.
" Това е нещо, което е траяло няколко часа. Имало е звук, имало е крясъци. Обществото ни е извънредно пасивно. Нека всеки да си даде сметка – един сигнал на 112 е единствено едно позвъняване. По-добре е да не си сигурен, само че да подадеш сигнал, в сравнение с да оставиш да се случи такава покруса и след това да събираме деца от земята, паднали от петия етаж. " - разяснява вътрешният министър Иван Демерджиев.
Пред проверяващите 20-годишният студент, упрекнат в съзнателно ликвидиране, твърди, че няма спомен от случилото се.
" Той няма никакви мемоари за това, което е направил, и даже не си спомня да ги е бутнал. Така твърди, само че това ще бъде открито с нужните експертизи. " - показват от Министерство на вътрешните работи.
" Четвъртото момче от купона си е тръгнало към 10 вечерта, само че по-късно се е върнало, разкриват още служителите на реда. Необяснимо за какво момчето, което учи в математическа гимназия и в този момент е зрелостник, не е подало сигнал на 112. Те са били компания – тези деца са взели участие в театрална група, интелигентни, умни деца. " - разяснява старши комисар Илия Тупаров.
Разпитите по случая и изясняването на събитията от съдбовната нощ не престават. Междувременно психолози влизат в учебните заведения, с цел да беседват със съучениците на умрялото момиче и потърпевшия юноша, който е настанен в „ Пирогов “.
" Бих споделил, че не са били отлични възпитаници, само че са имали обикновено държание и отношение към просветителния развой – това е по-скоро обобщавата характерност ", добавя картината Ивайло Златанов, шеф на РУО-Благоевград.
Двамата младежи досега не са създавали проблеми в учебно заведение, описват шефове и учители.
Източник: faktor.bg
КОМЕНТАРИ




