Никой републиканец никога не ми е говорил за Куба, която

...
Никой републиканец никога не ми е говорил за Куба, която
Коментари Харесай

Доналд Тръмп заяви, че Куба е поискала помощ, ще има преговори

„ Никой републиканец в никакъв случай не ми е приказвал за Куба, която е провалена страна и се движи единствено в една посока – надолу. Куба моли за помощ и ние ще проведем диалози. Междувременно аз отпътувам за Китай “, написа Тръмп в Truth Social.

 

Представители на Белия дом, на американската администрация, както и представители на Хавана не са дали коментар по тематиката.

 

Тръмп на няколко пъти заплаши, че „ Куба е идната “, откакто по-рано тази година американските военни заловиха водача на Венецуела, Николас Мадуро – дълготраен съдружник на Куба.

 

Съединени американски щати постановиха спомагателни финансови наказания и разшириха към този момент настоящите. Администрацията на Тръмп наложи горивна обсада против Куба. Тя ограничи пътуванията на американци до островната страна и понижи опциите за парични преводи към нея. Вашингтон се опита да убеди свои районни съдружници да не наемат кубински лекари.

 

Китай, където Тръмп ще е на посещаване тази седмица, с цел да се срещне с китайския президент Си Цзинпин, прикани Вашингтон неотложно да приключи ембаргото и глобите против Хавана.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР