Николай Златков (Ауди S1 Куатро) спечели последния кръг от националния

...

Николай Златков спечели планинско Гоце Делчев

Николай Златков (Ауди S1 Куатро) завоюва последния кръг от националния шампионат по планинско нанагорнище - " Гоце Делчев ". Пилотът на АСК " Проспийд " записа най-хубаво общо време от трита спортни манша, като изпревари втория Любен Каменов (Мицубиши Лансър) с 2,12 секунди.

На трето място остана Юлиян Телийски (Мицубиши Лансър), който записа с 4,02 секунди по-слаб резултат от този на Николай Златков.
Резултати от планинско " Гоце Делчев 2022 "
Победителят от “Шипка-Дамасцена ” и “Мемориал Валерий Великов ” Стефан Стоев (Силвър EF-10) остана на четвърта позиция, защото механически проблеми не му разрешиха да се намеси в борбата за успеха. Въпреки това той въпреки всичко взе успеха в клас SC до 2000 см3.

Завършилият на пета позиция Ивелин Йотков (BMW E30) взе успеха в клас Е1 до 3500 см3, а шести в генералното класиране е Петко Манолов (Субару Импреза).

Антон Титов (Шкода Фабия R5) и Георги Янков (Мицубиши Лансър Ево IX) доближиха до финала на надпреварата завършвайки на седмо и осмо място пред най-бързия водач с автомобил със задвижване на предните колела Искрен Веселинов (Хонда Сивик).

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите надпревари от MotoGP, WRC, NASCAR и Supercars, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.