Никол Тодорова донесе първи медал за България от последния ден

...

Бронзов медал за обръча на Никол Тодорова на "Купа София"

Никол Тодорова донесе първи орден за България от последния ден на шампионата по художествена гимнастика " Купа София ". Тя завоюва бронз във финала с обръч при девойките.

14-годишната гимнастичка изигра без неточност съчетанието си, като заслужи оценка от 28,700 точки. Това е първо отличие за нея, откакто през вчерашния ден в многобоя остана на четвърта.

Тодорова ще взе участие по-късно и на финала на лента.

Снимка: Анна Недкова, БФХГ

С топка българската представителка Елвира Краснобаева, която има сребро в многобоя, позволи неточности и остана на осмо място в крайното класиране.

С бухалки за България ще играе Дара Стоянова.

По-късно са и финалите на обособените уреди при дамите, където страната ни има по две представителки във всяка конкуренция.

Турнирът " Купа София " може да гледате директно по RING и на нашия уебсайт btvnovinite.bg.

Надпреварата по традиция се организира преди значимата Световна купа в столицата, която ще бъде поле за изява на най-силните международни гимнастички. Тя ще се организира сред 8 и 10 април, като всички съчетания ще бъдат излъчени директно по RING, VOYO.BG и на уеб страницата btvnovinite.bg.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!