Нидерландският шампион Аякс разгроми гостуващия на Йохан Кройф Арена тим

...

Аякс не си популюва - отнесе с 4:0 Рейнджърс

Нидерландският първенец Аякс разгроми гостуващия на " Йохан Кройф Арена " отбор на Рейнджърс с резултат 4:0 в първи конфликт от група A на Шампионската лига. Амстердамци взеха решение всичко още през първото полувреме, когато означиха три попадения. Едсон Алварес откри в 17-ата, а Стивън Бергхаус удвои в 32-ата минута. Мохамед Кудус направи резултата типичен в 34-ата минута, а Стивън Бергвайн оформи крайния резултат в 80-ата минута.

Домакините излязоха пределно стимулирани и през цялото време се видя, те ще управляват срещата, което не се промени до края. Възпитаниците на Адолф Шрьодер изпуснаха и още няколко положителни положения, до момента в който за шотландците попадение през втората част беше отмененон поради засада през второто полувреме.

По този метод Аякс нанесе нов гласовит пестник на Рейнджърс, който се завърна в груповата фаза на конкуренцията за първи път от сезон 2010/2011. През уикенда финалистът от Лига Европа предишния сезон загуби със същия резултат в локалното дерби със Селтик.

Във втория кръг Аякс гостува на Ливърпул, до момента в който Рейнджърс приема Наполи.
Източник: novsport.com