Нидерландия победи Дания с 4:2 в зрелищен приятелски мач между

...

Девет месеца по-късно: Ериксен отново игра за Дания и вкара гол

Нидерландия победи Дания с 4:2 в зрелищен другарски мач сред два от финалистите на Мондиал 2022.

Двубоят на стадион “Йохан Кройф арена” в Амстердам ще се запомни и с друго. Кристиан Ериксен облече екипа на датския народен отбор за първи път от към 9 месеца - 12 юни, 2022 година, когато получи сърдечен арест на Евро 2020 и беше избавен на терена.

И означи гол още с първото допиране на топката, откакто влезе в игра при започване на второто полувреме. След това удари греда, блесна с марковите си пасове и методът, по който дирижираше играта.

Ериксен играе с вграден под кожата му електронен дефибрилатор. През зимната пауза той подписа контракт с " Брентфорд " в Англия, като към този момент играе и във Висшата лига.

В 16-ата минута Стивън Бергвайн даде задатък на Нидерландия. Три минути по-късно датчаните изравниха посредством Яник Вестергор.

В 29-ата още веднъж домакините поведоха в резултата - посредством Нейтън Аке. Девет минути по-късно Мемфис Депай от дузпа направи резултата 3:1.

Ериксен понижи изоставането на Дания в 48-ата минута, само че в 71-ата Бергвайн оформи крайното 4:2 за Нидерландия.

В идната си контрола на 29 март " лалетата " излизат против Германия, до момента в който Дания се изправя на Сърбия.
Източник: clubz.bg