Нидерландия и Италия се изправят един срещу друг в мач

...

НА ЖИВО: Нидерландия - Италия, съставите

Нидерландия и Италия се изправят един против различен в мач за третото място от шампионата Лига на нациите. Двубоят е с начален час 16:00 и може да го наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT 2, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към дуела, като го наблюдава минута по минута.

Нидерландия отпадна трагично на полуфиналната фаза на конкуренцията, откакто загуби от Хърватия с 2:4 след продължения. Преди това в шестата минута на продължението за постоянното време, " лалетата " съумяха да изравнят, с цел да си обезпечат спомагателни 30 минути футбол, където силите ми не стигнаха за цялостния поврат.

Отборът на Италия бе надигран от Испания, като въпреки да имаше своите благоприятни условия в срещата, " Скуадра адзура " отстъпваше на своя съперник в огромни интервали от конфликта. Тимът на Роберто Манчини позволи да бъде надвит с гол в самия завършек на мача, като в този момент ще се надява на повече централизация и по-добро показване, с цел да се пребори за третото място в шампионата.

Състави:

Нидерландия : 1. Джъстин Байлоу,  22. Дензъл Дъмфрис 12. Лутшарел Геертруда, 4. Върджил ван Дайк (К), 5. Нейтън Аке, 6. Матс Вифер, 21. Френки де Йонг, 11. Шави Симонс, 18. Дониел Маален, 9. Коди Гакпо, 10. Ноа Ланг

Селекционер : Роналд Куман

Италия : 1. Джанлуиджи Донарума, 13. Рафаел Толой, 15. Франческо Ачерби, 23. Алесандро Бонджорно, 3. Федерико Димарко, 7. Давиде Фратези, 16. Брайън Кристанте, 6. Марко Верати, 20. Вилфред Гнонто, 9. Матео Ретеги, 22. Джакомо Распадори

Селекционер : Роберто Манчини