НХЛ наложи глоби от по 25 000 долара на треньора

...

НХЛ глобява треньора на Сейбърс Гранато и треньора на Мейпъл Лийфс Кийф с по 25 000 долара всеки за спор с официални лица

НХЛ наложи санкции от по 25 000 $ на треньора на Бъфало Сейбърс Дон Гранато и треньора на Торонто Мейпъл Лийфс Шелдън Кийф за обособени случаи на непрофесионално държание, ориентирано към длъжностни лица.

Лигата счете в четвъртък, че и двамата треньори са прекрачили границата по време на мачовете във вторник вечерта.

Гранато получи второстепенна скамейка в третия интервал на загубата на Бъфало с 3-2 във Флорида, след разпит на публични лица за санкциониране на Зак Бенсън за попречване, като в същото време допускат, че са пропуснали няколко позвънявания против Пантерите по-рано в мача.

„ В един миг би трябвало да защитиш тима си “, сподели Гранато след мача, обяснявайки какво го е предиздвикало да прекали. „ Вие сте сложени на тази позиция като треньор. Позицията е сложна. Но не можеш да седиш и да гледаш. “

Същата вечер в Торонто Кийф беше изпъден в последните минути на загуба с 6-2 от Вегас Голдън Найтс, която прекъсна седем победи на Лийфс.