Незрящите Бена и Богомил посрещнаха първия си Великден в новия си дом
Незрящите Бена и Богомил и техните виждащи деца Лора и Габи посрещат първия си Великден в своя нов дом – тристаен общински апартамент, предан чартърен от кмета на столичния регион Люлин преди няколко месеца, написа БНР.
За фамилията ви разказахме предходната година по това време, когато четиримата живееха в една стая, в бивше работническо общежитие. Благодарение на фотографката Анна Йончева тяхната история стигна до стотици хора в обществените мрежи, които им помогнаха с труд, средства, дарения, както и с позитивна сила.
Весело и шумно започва една от разходките на Бена и Боги с двете им деца – петгодишната Лора и Габи, която преди няколко седмици стана на две. По-голямото момиченце е очите на родителите си. Помага им да се ориентират на открито, а у дома подрежда масата и отсервира след закуска. Семейството живее чартърен в общинско жилище, на първия етаж в нова кооперация в Люлин 10.
Боги върви на работа в един от центровете за обществена интеграция. Споделя, че се придвижва елементарно до метрото. Бена се грижи за семейството и отглежда Габи, до момента в който Лора е на детска градина денем. Децата към този момент имат своята розова стая, благодарение на съдружие „ Да дарим усмивка “ и вълшебницата Марта.
Семейството споделя Великден с другари, които са им на посетители. И Бена, и Боги разпознават положителните хора интуитивно.
Те имат вяра в положителното, откакто получава помощ и от институциите, и от хората. И по тази причина не престават да мечтаят.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




