Неймар вкара два гола при победата на Бразилия над Боливия

...

Неймар изпревари Пеле по голове за Бразилия

Неймар вкара два гола при успеха на Бразилия над Боливия с 5:1. Така той изпревари Пеле отпред на безконечната ранглиста на реализаторите за националния тим.

31-годишният Неймар, който неотдавна подписа с Ал-Хилал, пропусна дузпа през първото полувреме. Той обаче се разписа в 61-та и 93-та минута. Така нападателят събра 79 попадения – две повече от именития Пеле.

Родриго също вкара два гола. Той откри резултата в 24-та минута и добави още един в 52-та след прелестна асистенция от Бруно Гимараеш. Рафиня, който размени в състава, беше прецизен за 2:0 секунди след началото на второто полувреме. Асистенцията беше на Неймар. Боливия стигна до почетно попадение посредством Виктор Албрего в 78-та минута.

Във вторник Бразилия гостува на Перу във втория кръг от международните квалификациите на зона КОНМЕБОЛ.

Уругвай също записа победа на старта – 3:1 над Чили като хазаин. За тима на Марсело Биелса, който записа първи триумф като селекционер, точни бяха на два пъти Николас де ла Крус и един път Федерико Валверде. За Чили вкара Артуро Видал.
Източник: flashnews.bg