Невиждани мерки за сигурност ще има преди, по време и

...
Невиждани мерки за сигурност ще има преди, по време и
Коментари Харесай

Безпрецедентни мерки за сигурност за историческия мач на Ботев Пд

Невиждани ограничения за сигурност ще има преди, по време и след историческия мач за Ботев Пловдив в събота. От 20:00 часа на 29.04 „ канарчетата “ посрещат Левски в конфликт от 28-ия кръг на efbet Лига на чисто новия си стадион „ Христо Ботев “. 1000 служители на реда, 20 кучета, 10 коня и 2 водни оръдия ще наблюдават за спазването на реда в града под Тепетата.

В 15,30 часа събитието стартира с концерт зад Южната естрада на актуализирания „ Христо Ботев “, а в 17,30 часа ще бъдат отворени вратите на стадиона, оповестиха от полицията.

„ Ще има непоколебим пропусквателен режим на два стадия, като първо ще се ревизират хора със забрани за футболни мероприятия. Всички да си носят персоналните карти, а малолетните да имат попълнени заявления. На втори стадий ще се ревизират билетите “, съобщи зам.-директорът на пловдивската полиция Радослав Начев.

„ Няма да се позволяват хора с рискови предмети, бутилки, чадъри, дръжки на флагове над 1.5 метра. Феновете от Левски, които идват от София, ще бъдат посрещнати на 133 км на автомагистрала „ Тракия “. Тези, които идват от посока Бургас – на разклона за Войводиново и ще бъдат съпроводени с конвой в града. Те ще паркират в сектора сред улиците „ Димитър Ризов “ и „ Цветан Лазаров “, добави Начев.

„ Искам да кажа също, че това е едно от най-модерните уреди и хората би трябвало да го пазят. Ще бъдем прецизни против тези, които замърсяват, рисуват със спрейове и лепят лепенки. Съоръжението е в ценъра на града и ще има и затворени улици. За такива мачове ще използваме сериозен запас “, добави Радослав Начев.

" След като бе построено това европейско оборудване, към този момент би трябвало да се промени и отношението на крайните последователи. Искам да уверя, че сме взели всички ограничения и да прикани почитателите на Ботев и Левски за положително отношение, с цел да не помрачим упования от толкоз дълго време празник. Намалихме буферните зони, само че дано всички последователи да са спокойни. Взети са ограничения да могат умерено да се насладят на футболната среща “, добави доректорът на пловдивската полиция Васил Костадинов.

„ Призовавам хората, които ще участват на мача да дойдат без персоналните си коли. Заради концерта паркоместата са лимитирани. Улиците към стадиона не разрешават паркирането на толкоз доста коли. Нека хората да дойдат по- рано, с цел да могат да влезнат умерено. Тези, които са с пропуски за коли от футболния клуб и община Пловдив ще могат да влезнат по бул. Източен от страната на бул. Христо Ботев “, сподели шефът на Охранителна полиция комисар Костадин Костов.
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР