До 37 градуса. Жълт код за опасно горещо време е обявен в 14 области
Неделя ще бъде следващият ден с високи температури в България, като в доста области температурите ще доближават до 37 градуса. Жълт код за рисково горещо време е разгласен в 14 области на страната, оповестяват от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) на своя уебсайт.
Очакват се температури сред 35°и 37° в областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Силистра, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Хасково и Ямбол.
От Национален институт по метеорология и хидрология поучават жителите на тези елементи от страната да бъдат деликатни, защото са вероятни здравословни проблеми за чувствителни и заболели хора, възрастни и деца.
В София ще е към 32°.
През деня времето ще е слънчево, след пладне над планините с незначителна купеста облачност. Ще духа слаб, в източните региони до сдържан вятър от изток-североизток.
По Черноморието ще е слънчево. Ще духа до сдържан вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат сред 28° и 30°. Температурата на морската вода е 25°-26°.
Очакват се температури сред 35°и 37° в областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Силистра, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Хасково и Ямбол.
От Национален институт по метеорология и хидрология поучават жителите на тези елементи от страната да бъдат деликатни, защото са вероятни здравословни проблеми за чувствителни и заболели хора, възрастни и деца.
В София ще е към 32°.
През деня времето ще е слънчево, след пладне над планините с незначителна купеста облачност. Ще духа слаб, в източните региони до сдържан вятър от изток-североизток.
По Черноморието ще е слънчево. Ще духа до сдържан вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат сред 28° и 30°. Температурата на морската вода е 25°-26°.
Източник: mediapool.bg
КОМЕНТАРИ




