Неведнъж е ставало въпрос, че чарът и романтиката в турнира

...
Неведнъж е ставало въпрос, че чарът и романтиката в турнира
Коментари Харесай

Магията на английския футбол, или как българин отстрани клуб от Висшата лига

Неведнъж е ставало въпрос, че чарът и романтиката в шампионата за Купата на Англия и Купата на Лигата се крият в това, че клубове от по-долни дивизии са в положение да отстранят надалеч по-именити противници и да изживеят своя звезден момент. Подобни сбъднати фантазии не са въобще необичайност на Острова и всяка година има най-малко един клуб, който сервира сензация, като изхвърля от един от двата шампионата сериозен клуб с обичаи. Изключителна необичайност обаче е българин да бъде в центъра на събитията.

За благополучие, това се случи предходната седмица, когато третодивизионният Бъртън Албиън изхвърли от шампионата за Купата на Лига елитния Бърнли след победа с 2:1 вкъщи. Димитър Евтимов, който от дълги години се подвизава на Албиона, записа цялостни 90 минути и бе с главен принос за сензационния резултат, дал опция на новия му клуб да продължи към 1/8-финалите в шампионата. Припомняме, че в средата на септември родният пазач подписа контракт за един месец с отбора с вярата, че точно сходни мощни изяви ще му дадат опция да се задържи за непрекъснато на “Пирели Стейдиъм”.

“Ние бяхме новобранците в този мач, което, от една страна, бе по-добре, тъй като нямахме какво да губим, а от друга, напрежението бе надалеч по-малко. Излязохме с настройката, че можем да победим Бърнли. Преди този мач играхме доста добре против различен клуб с обичаи на Острова - Съндърланд (2:1), и самочувствието на всички ни беше много високо. В този мач всеки един от нас даде най-хубавото от себе си. От метода, по който се представихме, човек може да намерения, че ние сме тимът от Висшата лига”, описа пред Sportal.bg Евтимов.

Роденият в Шумен вратар разяснява и жребия за 1/8-финалите, който, по подигравка на ориста, отреди на “Пирели Стейдиъм” да гостува двукратният притежател на КЕШ Нотингам Форест. Евтимов е тясно обвързван с отбора от “Сити Граунд”, откакто цели седем години бе негова благосъстоятелност. За страдание, Димитър по този начин и не получи късмет да се потвърди под рамката на вратата и записа единствено три публични мача за славния британски клуб. През по-голяма част от седемте години 25-годишният пазач бе пращан чартърен в клубове от Лига 1 и Лига 2 на Англия.

“Имах някакво предусещане, че ще се паднем с Форест. Честно казано, даже желаех и се надявах да играем против тях, тъй като много години изкарах в този тим и ми се желае да усетя възприятието да изляза против него. Това, че Форест се подвизава в по-горна от нас дивизия - Чемпиъншип, не значи нищо. В този шампионат всеки може да победи всеки и триумфът над Бърнли го доказва”, добави още някогашният юношески национал на България, който призна, че в случай че продължи контракта си с Бъртън и се появи в игра против Нотингам, мачът за него ще бъде доста специфичен.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР