Неочаквани трудности срещна шампиона Лудогорец при гостуването на последния в

...

"Лудогорец" измъкна трудна победа като гост на последния "Витоша"

Неочаквани компликации срещна първенеца " Лудогорец " при гостуването на последния в Първа лига " Витоша " (Бистрица). Тимът от Разград беше напът да сгреши и да загуби две точки, само че стигна до триумфа с гол на резервата Димо Бакалов в първата минута на добавеното време.

" Витоша " игра проведено и в огромни интервали от мача спря първенците. Футболистите на Енгибар Енгибаров обаче записаха 14-а загуба и остават на дъното с едвам четири точки.

" Лудогорец " взе девета поредна победа, като първенците са без проваляне към този момент в 21 срещи в Първа лига.

Треньорът на " Лудогорец " Станислав Генчев направи девет промени от състава, който загуби с 0:6 от " Еспаньол " в Лига Европа. Местата си измежду титулярите резервираха единствено Пламен Илиев и Антон Недялков.

Преди почивката " Лудогорец " направи няколко пропуща, само че най-чистото състояние пропусна Якуб Шверчок през втората част. " Витоша " можеше да вземе и три точки, само че през първото полувреме Мартин Станкев пропусна, останал самичък против Илиев.

© LAP.BG

През втората част " Лудогорец " доминираше и в последния миг вкара гол. Димо Бакалов се оказа непокрит в наказателното поле и с глава се разписа. Двамата стана цялостна в последните секунди, когато " Витоша " пропусна да изравни.

След 16 кръга първенците остават отпред с 42 точки и водят с шест пред " Локомотив " (Пловдив). Трети е " Левски " с 35 тчки.
Източник: dnevnik.bg