Нека да отдадем дължимото на всеки, който е участвал в

...
Нека да отдадем дължимото на всеки, който е участвал в
Коментари Харесай

Николай Денков: Бойко Борисов се опитва да отвлече вниманието от проблемите, които не изчезват с приемането ни в еврозоната

Нека да отдадем дължимото на всеки, който е взел участие в процеса по влизане на България в еврозоната, вместо да се състезаваме кой е по-по-най за сметка на другия, сподели в BTV „ Тази заран " е Николай Денков от ПП-ДБ. Вместо да се ритаме по кокалчетата, дано да се поздравим през днешния ден. Имаме още малко работа, с цел да може от 1 януари да влезем в еврозоната. В същото време да не забравяме останалата част от отчета - имаме още работа, която да вършим, сподели още Денков.

Бойко Борисов се пробва да отвлече вниманието от проблемите, които не изчезват с приемането ни в еврозоната. Това е превзетата правосъдна система, неналичието на правдивост, бухалките, чадърите над нарушителите. Това са тематиките, които остават. Борисов, с цел да отвлече вниманието от тези проблеми, се пробва да сложи акцента другаде, сподели още той.

По думите му Борисов „ го е гняв ", че няма по какъв начин да скрие приноса на ПП-ДБ за европейското развиване на България.

През всички тези години това ни беше главен приоритет. От една страна, европейското развиване и еврозоната е последната стъпка, с цел да бъдем в сърцето на Европа. Второто е битката с корупцията, напомни Николай Денков.

Борисов сега по всякакъв начин се пробва да замаже проблемите и да си припише всичко, което е в негов жанр, добави той.

По думите на Денков всеки месец излиза „ най-малко по един величествен отчет ", който демонстрира, че правосъдната система не работи. Последните проблеми, които бяха извадени на бял свят, са с холдинга към Христо Ковачки.

Има задоволително аргументи да желаеме избор на съмнение. Но няма да създадем нищо, което да заплаши европейския път на България. Няма да го създадем, преди да имаме дата и процесът да е станал необратим. Но няма и да си затворим очите за безобразията, които се пробват да вършат, без някой да ги глоби, съобщи Николай Денков.

Всички структури, които би трябвало да се борят с закононарушенията, се оказват завладяни от тандема Борисов-Пеевски. Това е нашият огромен проблем през днешния ден, уточни още той.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР