Нека България влезе в XXI век! Традиционно над 1/4 от българските

...
Нека България влезе в XXI век!
Традиционно над 1/4 от българските
Коментари Харесай

Контрера: Заради засушаването и режима на водата ВМРО предлага специализиран държавен фонд за язовири и рехабилитация на ВиК

Нека България влезе в XXI век!

Традиционно над 1/4 от българските общини по това време са на режим на водата. Според последните данни в 14 от 28 области има въведен воден режим най-малко за едно обитаемо място. Последният случай е с община Плевен. А може би към този момент не е финален.

Така разказва в профила си във сериозната обстановка с водоснабдяването в доста обитаеми места в страната заместник-председателят на Вътрешна македонска революционна организация Карлос Контрера. Режимът стана не изключение, а предписание всяко лято, а някъде и през цялата година.

Според данните от Министерство на регионалното развитие към 10 август над 100 000 души са били наранени от ограничавания на водоподаването. Числата варират, не са напълно справедливи, защото на доста места неприятното водоснабдяване не се регистрира като липса на такова.

Създаденият ВиК холдинг за мен беше неточност. Една част от средствата отпътуваха да се платят просрочените отговорности за електрическа енергия. За някаква стратегическа и систематична капиталова стратегия не можем и да приказваме. Подмяната на водопроводи в някои обитаеми места изчерпват визията на страната за качествено водоснабдяване, гневи се още Контрера.

Той изяснява, че казусът хронифицира от години. До момента липсва целенасочена и система политика на страната за ВиК бранша.

Ето за какво той дава и концепция за дълготрайно решение на наболелия проблем, а точно:

- От Вътрешна македонска революционна организация - Българско национално придвижване предлагаме основаването на профилиран държавен фонд, който да се заеме с проектирането и построяването на язовири за питейни потребности, както и да финансира рехабилитацията и главен ремонт на довеждащи водопроводи (магистрални), тласкатели и помпени станции. Отделно от това същият може да финансира и подмяната на ВиК мрежите в областите с най-големи загуби на вода.

- Спешно е нужно да се обезпечи финансиране и да се извърши ремонт на язовирите Огоста, Бели Искър и Йовковци. Паралелно с това да се разпореди план, който да компенсира размерите на бент. Тича (който кардинално не е за питейни нужди), с цел да се обезпечат аварийни водни количества за областите Варна и Шумен. Това са единствено част от вероятните ограничения.

В момента преди всичко би трябвало политическа воля и систематични дейности на държавно равнище. За задачата политиката по ръководство на ВиК би трябвало да бъде приоритет на безусловно всички, безапелационен е още Карлос Контрера.

Прилагаме и цялостния текст на позицията, оповестена във Facebook:

Традиционно над 1/4 от българските общини по това време са на режим на водата. Според последните данни в 14 от 28 области има въведен воден режим най-малко за едно обитаемо място. Последният случай е с община Плевен... А може би към този момент не е финален.

Според данните от Министерство на регионалното развитие към 10 август над 100 000 души са били наранени от ограничавания на водоподаването. Числата варират, не са напълно справедливи, защото на доста места неприятното водоснабдяване не се регистрира като липса на такова.

Проблемът хронифицира от години. До момента липсва целенасочена и система политика на страната за ВиК бранша. Създаденият ВиК холдинг за мен беше неточност. Една част от средствата отпътуваха да се платят просрочените отговорности за... електрическа енергия. За някаква стратегическа и систематична капиталова стратегия не можем и да приказваме. Подмяната на водопроводи в някои обитаеми места изчерпват визията на страната за качествено водоснабдяване.

А решения има, стига да има воля за това. От Вътрешна македонска революционна организация - Българско национално придвижване предлагаме основаването на профилиран държавен фонд, който да се заеме с проектирането и построяването на язовири за питейни потребности, както и да финансира рехабилитацията и главен ремонт на довеждащи водопроводи (магистрални), тласкатели и помпени станции. Отделно от това същият може да финансира и подмяната на ВиК мрежите в областите с най-големи загуби на вода.

Спешно е нужно да се обезпечи финансиране и да се извърши ремонт на язовирите Огоста, Бели Искър и Йовковци. Паралелно с това да се разпореди план, който да компенсира размерите на бент. Тича (който кардинално не е за питейни нужди), с цел да се обезпечат аварийни водни количества за областите Варна и Шумен. Това са единствено част от вероятните ограничения.

В момента преди всичко би трябвало политическа воля и систематични дейности на държавно равнище. За задачата политиката по ръководство на ВиК би трябвало да бъде приоритет на безусловно всички!
Източник: cross.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР