Нефтохимик U15 извоюва заслужена победа у дома над Локо ПД

...

Нефтохимик U15 с победа над Локомотив Пд U15 у дома

Нефтохимик U15 извоюва заслужена победа вкъщи над Локо ПД U15. Момчетата на треньора Георги Терзиев се постановиха с 3:2. Срещата от XII кръг на зоналното състезание за деца, родени през 2004, се игра през днешния ден, на стадиона в Долно Езерово.

Резултатът в интерес на дребните „ шейхове “ бе открит в 16-та минута, с автогол на гостите. В 27-ма минута новото попълнение в бургаския тим – Габриел Жеков, се разписа за 2:0, с гол шедьовър, след самостоятелен пробив от центъра. След още 10 минути игра пловдивчани съумяха да понижат на 2:1, само че малко преди почивката Божидар Гочев бе прецизен за 3:1 и още веднъж съумя да усили преднината на Нефтохимик. В 45-та минута, за нарушаване против неприятелски състезател в наказателното поле, Димитър Боев получи червен картон, а гостите право да изпълнят дузпа. Така крайният резултат 3:2 бе завършен в края на първата част. Второто полувреме „ шейховете “ изиграха с човек по-малко, само че демонстрираха темперамент и не разрешиха на пловдивчани да им лишават успеха.

В идващия кръг, на 23 март, Нефтохимик гостува на Орлета /Пазарджик/.