Нефтохимик 2010 се класира за полуфиналите в мъжкото волейболно първенство

...

Нефтохимик затвори серията с Берое, Пирин Разлог се наложи над Левски

Нефтохимик 2010 се класира за полуфиналите в мъжкото волейболно състезание на България. Шампионите победиха с 3:1 (22:25, 25:22, 25:21, 25:17) като посетители Берое 2016 и завоюваха серията с 2:0 триумфа.

Домакините завоюваха първата част с 25:22, само че бургазлии направиха поврат, сходно на първата среща. Воденият от треньора Мартин Стоев състав наложи цялостен надзор на полето и не позволи повече изненади до края на мача.

Нефтохимик 2010 имаше най-сериозно предимство в последния гейм, когато поведе с 11:7 и 20:15, с цел да затвори дуела при 25:17.

Най-резултатен за спечелилите стана Бранимир Грозданов с 22 точки. Съотборникът му Иван Раич добави още 17 точки.

За домакините с 23 точки се отличи Спас Байрев.

В друга четвъртфинална среща Пирин Разлог се наложи с 3:0 (25:17, 25:21, 25:23) против гостуващия Левски София и изравни резултата в серията до 1:1.

Домакините се пребориха за правото да играят съдбоносен дуел, печелейки елементарно първите две елементи. В третия гейм " сините " бяха равностойни съвсем до самия край, само че Пирин съумя да завърши мача при 25:23 след близо час и половина.

Най-резултатен за отбора от Разлог стана Мариян Наков с 16 пункта. Съотборникът му Радослав Попов добави още 12.

За Левски с по 9 точки приключиха Кристиян Титрийски и Александър Къндев.

Третата среща сред двата отбора е в столицата на 29 март. Победителят от тази двойка ще играе против Нефтохимик 2010 в идната фаза на шампионата.