не трябва да влизат в отделенията и да имат

...
 не трябва да влизат в отделенията и да имат
Коментари Харесай

Адвокат Мария Петрова: Доброволците не трябва да влизат в отделенията с болни от коронавирус

" не би трябвало да влизат в отделенията и да имат допир до пациентите, тъй като това е риск и за тях, и за пациентите ". Това сподели пред Би Ти Ви юрист Мария Петрова – експерт по здравно право, основател на първата адвокатска фирма по здравно право у нас.
" Доброволчеството е извънредно потребно, само че на нас не ни трябват доброволци, които да лекуват и въобще да имат допир с пациентите ", сподели още тя. " Дори и студенти по медицина, стажанти-лекари, нямат право да правят лечебни и диагностични мероприятия. Това, че един кадрови недостиг е бил дълго време неглижиран, не може в този момент в изискванията на пандемия да считаме, че панацеята на това е положителното сърце на хората ", изясни адв. Мария Петрова.
 БЛС с акция за съгласуване набирането на доброволци БЛС с акция за съгласуване набирането на доброволци
Български лекарски съюз започва акция за съгласуване набирането на доброволци, студенти по медицина, които да подкрепят дейностт...
По думите й в България има близо 400 лечебни заведения, с доста регистрирани кревати, само че в тях няма лекари, медицински сестри и личен състав, който да обслужва пациентите. " В провинцията има лечебни заведения с болничен темперамент, в които фиктивно на цивилен контракт попадат избрани лекари, които не са стъпвали там, не работят и в такава рецесия няма по какъв начин да окажат помощ. Този проблем е трупан с години, само че новата пандемична конюнктура даде нова изява и поле за деяние за нормативни промени ", посочи тя.
" Основното решение е дълготрайна тактика, нормативни уредби и ефикасен надзор ", сподели още тя. Тя съобщи, че лечебните заведения би трябвало да си оказват колаборация. " Те не са самосиндикални структури, които не са обвързани ", предизвести Мария Петрова. " Добре щеше да е в миналите месеци да се очертаят по-големи стъпки и предпоставки за последващите дейности, които да са в интерес на обществото ", заключи юрист Петрова, представена от 24 часа.
Тя уточни, че в практиката си се среща със обстановки, при които има „ двоен критерий “ при налагането на карантинни ограничения. Така, в случай че околните „ на прочут човек “ се върнат от чужбина за погребението му, на тях се разрешава да обитават у нас и да си тръгнат без изолираност, до момента в който за други елементарните хора това не е допустимо.
Има и други проблеми – като това, че при дете с положителен тест в учебно заведение или детска градина, цели класове и групи минават в изолираност, само че без родителите на останалите деца да могат да употребяват болничен за гледане при цялостно съблюдаване на разпоредбите. Възможни са и злоупотреби поради свободната интерпретация на дефиницията за контактно лице.
 Окончателно: Ограничават работното време на заведенията за хранене в София до 23.30ч. Окончателно: Ограничават работното време на заведенията за хранене в София до 23.30ч.
Ограничаване на работното време на заведенията за хранене и питейните заведения до 23.30ч. за периода на деяние на заповедта на министъ...
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР