Проблеми с велоалеите в Морската градина на Бургас: Как да се справят велосипедистите?
Не отвред в Морската градина на Бургас може да се влезе с велосипед , тъй като има знаци, че е пешеходна зона , а колоездачите би трябвало да карат единствено по велоалеите . Това основава редица усложнения за велосипедистите, които желаят да се насладят на парка , само че се оказват лимитирани от неналичието на ясно маркирани направления. По плажната алея , да вземем за пример, не може да се ръководи колело, защото там няма разчертана велоалея , което принуждава колоездачите или да нарушават разпоредбите, или да се откажат от маршрута си.
От известно време чиновниците на започнаха да пишат актове на велосипедистите , само че не поради това, че нямат каски или уместно съоръжение, а тъй като не карат по предназначението за това място . Това обаче основава още по-голямо неодобрение измежду колоездачите, които се сблъскват с несъответстващо планувани велоалеи . Проблемът, който се появява в тази ситуация, е че има и велоалеи, които внезапно свършват , без да оферират безвреден или най-малко логически преход към друга велоалея, или към безвредна зона за колоездене. Например, една такава алея свършва в нищото край паметника на Александър Пушкин , поставяйки колоездачите в обстановка, в която няма по какъв начин да продължат без да извършат нарушаване. Възникналият проблем слага значим въпрос:
„ Как велосипедистът може да стигне до тази велоалея или по какъв начин ще стигне до другата без да извърши нарушаване? “
Тази обстановка ясно демонстрира, че Община Бургас не е приключила работата си по построяването на велоалейната инфраструктура . Вместо да се сътвори поредна мрежа за свързване от велоалеи, която да обезпечи безвредно и комфортно придвижване за колоездачите, общината е оставила направления , които свършват ненадейно или въобще липсват на основни места.
Още преди да бъдат въведени сходни санкции, локалната администрация трябваше да възнамерява и извърши алеите , залагайки на тяхната поредност и съгласуваност . Вместо това, тук-там велосипедистите са оставени без ясни обозначения , което основава безпорядък и причина за произшествия с пешеходци. С по-добро обмисляне и консолидиране в инфраструктурата, проблемите с сигурността и комфорта на всички гости на парка биха могли да бъдат избегнати .
Инициативата на служителите на реда да пишат актове може да има положителни планове, само че съгласно пострадали, първо би трябвало да се реши въпросът с велоалеите , преди да се постановат санкции за тези „ тежки закононарушения “. В противоположен случай тези дейности единствено задълбочават напрежението и неудовлетвореността на велосипедистите, които просто желаят да се движат безвредно и съгласно разпоредбите в парка.
В обществените мрежи има неодобрение и против дейностите на полицията , които са избрани като „ преигравка “, тъй като вместо да се борят с същинската престъпност, те санкционират хората, които са излезли на разходка. Това повдига и въпроси по отношение на кадърността на локалната полиция и дали тя може и има предпочитание да се оправи с закононарушенията или ще употребява ресурса си, с цел да „ мачка “ естествените хора, и да се издига в очите на слепите с всякакви статистики , които се разграничават от действителността.
Морската градина в Бургас е едно от най-обичаните и желани места за отдих от бургазлии, които я избират за своите тренировки и разходки . Красивата естествена среда, чистият въздух и добре поддържаните алеи притеглят всеки ден голям брой хора , търсещи успокоение и деен метод на живот . Именно по тази причина е от изключителна значимост да се откри стабилно решение на казуса с велоалеите и организацията на придвижването в парка. Само по този начин ще се подсигурява сигурността и удобството на всички гости, като Морската градина ще продължи да бъде едно от най-предпочитаните и спокойни места за отдих в Бургас.
Масови уволнения в ДППИ? Какво стои зад кадровите промени?