Не можем да идем на 8-9-10 избори, но не могат

...
Не можем да идем на 8-9-10 избори, но не могат
Коментари Харесай

Кирил Петков искал след изборите за премиер непартиен общественик

" Не можем да идем на 8-9-10 избори, само че не могат да се вършат безпринципно обединения ", витиевато реди най-проваленият министър председател в най-новата ни история
„ Преди три години, през третия ми ден като министър на стопанската система, излязох и оповестих, че осем компании са взели 1 милиарда лв.. Следващият месец беше една борба, в която се опитвахме да сменим надзора на банката и управителния съвет и успяхме. Накрая на този интервал, още през 2021 година цялата документи по този заем отиде в прокуратурата. Тези 150 млн. лв. са дадени на юриста на Румен Гайтански, който купува компанията на Гайтански ”, съобщи пред Нова ТВ съпредседателят на „ Продължаваме промяната ” Кирил Петков.

По негови думи огромният въпрос към КПК е за какво се проверяват 150 млн. лв. на Гайтански, само че не и 150 млн. лв., които са дадени като заем на „ Булгартабак ”.

„ В „ Булгартабак ” има поръчителство само на хартия. 150 млн. лв. са дадени на „ Булгартабак ” и този заем сега не се обслужва. Те са се съгласили да дадат обезпеченията, вместо да си платят заема ”, уточни още Петков.

Според него, в случай че тези обезпечения са повече от 150 млн. лв., то „ Булгартабак ” надали би ги дал, вместо да върне заема. „ След избран интервал ще забележим, че и „ Булгартабак ” ще е откраднала някакви пари от страната ”, предвижда Петков.

Той уточни, че има селективно потребление на КПК, защото 150 млн. лв. е сума, с която може да се изградят 30 нови детски градини в страната. Петков е на мнение, че КПК би трябвало да направи цялостно следствие по случая и добави, че ПП-ДБ се бори за това в страната да има най-малко един орган, който да организира следствия.

„ Разбираме че страната има потребност от ръководство, само че ние бихме взели участие в ръководство, в което нашите гласоподаватели биха имали доверие ”, добави той.

По думи на Петков прокуратурата е една затворена система. „ 30 години тя се самовъзпроизвежда – едни прокурори дават път на идващите прокурори и 30 години нямаме правораздаване и правдивост. Промяната в Конституцията е методът това да се промени. Ние се опитахме да го оправим, само че имаше още един вратар – Конституционният съд, който върна топката ”, уточни още Петков.

Съпредседателят на Политическа партия изясни, че кандидатурата на Калин Стоянов за министър на вътрешните работи, не е предложение на партията.

„ Осъзнаваме, че не можем да идем на 8-9-10 избори, само че не могат да се вършат безпринципно обединения. Ако някои решения се приложат мъдро, имам вяра, че ще има стъпки напред. Начело би трябвало да има отпред човек, който не е партиен, да има общо доверие на обществото към този човек. Да бъде персона, за която всички да кажем, че може да му се има доверие ”, добави Петков.
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР