Не може да има предсрочни избори, докато има война в

...
Не може да има предсрочни избори, докато има война в
Коментари Харесай

Професор Константинов прогнозира с леден тон какво ще се случи с Бойко Борисов и ГЕРБ

Не може да има предварителни избори, до момента в който има война в Украйна. Никой в Европа не желае избори без да е реализиран мир. Това обосновано съмнение направи математикът проф. Михаил Константинов пред Блиц. Той е безапелационен, че насъбраната ненавист към ГЕРБ в последната една година, още не е изветряла. За да може партията на Бойко Борисов да не е отговорна за всичко в страната, би трябвало да мине най-малко година. След като мине през ролята на съпротива тя ще стане естествена политическа мощ, която няма да натрупа негативи. Одобрението от 25 – 30% на ГЕРБ се свързва с Бойко Борисов. Самият той е наясно, че доста желаят да го сменят и дворът да остане без овчарско куче, само че се удължи политическият му интервал откакто бе определен още веднъж за водач на ГЕРБ и то единомислещо.
Въпреки че от „ Продължаваме промяната “ скочиха против него. Според професор Константинов те са във властта, тъй като им се случи нещо, което не са очаквали. Той продължи разбора си, че те даже не са политическа партия, а това е комплицирана процедура по българското законодателство да учредиш такава. Не може да се разчита единствено на утвърждение. „ Те пристигнаха на власт с анти ГЕРБ риториката и да вземат запас и евросредства, тъй като партиите изспостеляха от ръководството на Бойко Борисов. Ако вкараме предходните в пандиза за обири, ще влязат и днешните. В последните 30 години се опазихме от този реваншизъм “ – коментира ги нещата някогашният началник на „ Информационно обслужване “. Бойко Борисов сподели, че може да поддържа „ Продължаваме промяната “, когато става въпрос за евроатлантическата ориентировка на страната, и го направи с декларация в Народното събрание. Нещо което мъчно се реализира с съдружния сътрудник от Българска социалистическа партия, които не поддържат глобите против Русия. За 100 дни Кирил Петков сподели, че доверието към неговото държавно управление спада, само че не се е сринало, прецизира професор Михаил Константинов.
„ Премиерът има проблем с изрече на български език – 500 думи има в речника си, само че животът е по комплициран. Не е миг да се вършат избори, колкото и на мен да ми се желае тия (Продължаваме промяната) да си вървят, само че би трябвало да свърши войната в Украйна “ – демонстрира разбора на професора.
Източник: bradva.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР