Завършването на пробива под Централна гара върви по график, пускат движението през лятото?
Не е серпантина работата по пробива под Централна гара, макар стартирането на придвижването за коли по локалните платна на бул. „ Васил Априлов “, твърдят строителите от Трейс Груп Холд. „ Автомобилите, които към този момент минават, няма да пречат на нашата работа, както и ние няма да възпрепятстваме придвижването им “, допълват от компанията реализатор на плана.
Прочетете още
Текущо се работи интензивно по построяването на стените на метода от южната част. Прави се хидроизолация и армиране на стените, а други служащи приготвят терена за наливане на бетон на дънната плоча на последния сектор от рампата, която води към подземното оборудване. Дънната плоча, която се построява, е с дебелина към 60 см. Толкова е и от северната страна, където към този момент тези действия завършиха.
Паралелно с тях екскаватор и служащи към този момент приготвят терена в профил на мястото, където ще бъдат построени двата пешеходни подлеза, които водят към автобусната спирка в тунела. От източната част двата подлеза са подготвени, само че поради забавени процедури по отчуждаване на парцела на БДЖ, дейностите от западната страна бяха забавени. Заради това е стеснена и зоната за пешиходно прекосяване към автогара „ Родопи “, а рейсове и коли са напълно пренасочени да влизат и излизат от автогарата по „ Кукуш “ и оттова - по ул. „ Македония “.
Подлези със стълби и асансьор за подземните спирки за градския превоз се построяват и до Централна гара, по един за двете посоки. Наред с това подземен строителите довършват работата по оформяне на стените и вътрешната структура. Предстои да се стартира работа и монтаж на основни системи, в това число електрически съоръжения, асансьорни уредби, видеонаблюдение, осветяване и връзки.
„ Все още има доста работа, които би трябвало да свършим, преди да можем да приказваме за асфалтиране в подземната част “, сподели за TrafficNews инж. Николай Иванов, началник на плана. Движението на коли подземен се чака да бъде пуснато през лятото, като съответна дата на този стадий към момента не се загатва.
Транспортният пробив под Централна гара е един от най-мащабните и стратегически планове в Пловдив, финансиран по Механизма за свързване на Европа. Съоръжението с дължина от към 800 метра (от които 580 метра в закрита част) би трябвало да обезпечи директна връзка сред регионите „ Централен “ и „ Южен “, подобрявайки достъпа до основни транспортни и търговски зони.
На четвърти гаров перон, където от Трейс по план построиха топла чакалня, подмениха перонната настилка и възвърнаха достъпа до перона, построиха и асансьор от пешеходния подлез. След като шахтата беше построена и беше сложена структурата, служащи към този момент инсталират и кабината на подемното оборудване.
Зад Сточна гара пък откъм центъра построяват втората кула на пасарелката за пешеходно прекосяване над линиите. Когато и тя бъде построена, ще бъдат инсталирани и металните структури, които към този момент се приготвят.
Прочетете още
Текущо се работи интензивно по построяването на стените на метода от южната част. Прави се хидроизолация и армиране на стените, а други служащи приготвят терена за наливане на бетон на дънната плоча на последния сектор от рампата, която води към подземното оборудване. Дънната плоча, която се построява, е с дебелина към 60 см. Толкова е и от северната страна, където към този момент тези действия завършиха.
Паралелно с тях екскаватор и служащи към този момент приготвят терена в профил на мястото, където ще бъдат построени двата пешеходни подлеза, които водят към автобусната спирка в тунела. От източната част двата подлеза са подготвени, само че поради забавени процедури по отчуждаване на парцела на БДЖ, дейностите от западната страна бяха забавени. Заради това е стеснена и зоната за пешиходно прекосяване към автогара „ Родопи “, а рейсове и коли са напълно пренасочени да влизат и излизат от автогарата по „ Кукуш “ и оттова - по ул. „ Македония “.
Подлези със стълби и асансьор за подземните спирки за градския превоз се построяват и до Централна гара, по един за двете посоки. Наред с това подземен строителите довършват работата по оформяне на стените и вътрешната структура. Предстои да се стартира работа и монтаж на основни системи, в това число електрически съоръжения, асансьорни уредби, видеонаблюдение, осветяване и връзки.
„ Все още има доста работа, които би трябвало да свършим, преди да можем да приказваме за асфалтиране в подземната част “, сподели за TrafficNews инж. Николай Иванов, началник на плана. Движението на коли подземен се чака да бъде пуснато през лятото, като съответна дата на този стадий към момента не се загатва.
Транспортният пробив под Централна гара е един от най-мащабните и стратегически планове в Пловдив, финансиран по Механизма за свързване на Европа. Съоръжението с дължина от към 800 метра (от които 580 метра в закрита част) би трябвало да обезпечи директна връзка сред регионите „ Централен “ и „ Южен “, подобрявайки достъпа до основни транспортни и търговски зони.
На четвърти гаров перон, където от Трейс по план построиха топла чакалня, подмениха перонната настилка и възвърнаха достъпа до перона, построиха и асансьор от пешеходния подлез. След като шахтата беше построена и беше сложена структурата, служащи към този момент инсталират и кабината на подемното оборудване.
Зад Сточна гара пък откъм центъра построяват втората кула на пасарелката за пешеходно прекосяване над линиите. Когато и тя бъде построена, ще бъдат инсталирани и металните структури, които към този момент се приготвят.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




