Живко Тодоров: ГЕРБ ще предложим цялостен план за рехабилитация на четвъртокласната пътна мрежа
Най-важното за един кмет е в страната да има работещи институции, с които да комуникира и да бъде от изгода на съгражданите си. Това сподели кметът на община Стара Загора, който откри работна среща на актива на ГЕРБ с кметовете на партията от станата. Срещата се състоя в Стара Загора, а на нея участва и водачът Бойко Борисов.
От няколко години страната не може да влезе в своята постоянна среда и да имаме естествени условия, в които кметовете да работим, акцентира Тодоров. Той уточни, че кметовете на ГЕРБ постоянно са имали стратегии и цели, които да извършват в името на хората.
" Тази среща е доста значима, тъй като повода да сме тук е да потърсим по какъв начин да създадем по този начин, че страната да е функционираща и перспективна за хората ", сподели Живко Тодоров.
По думите му партията има най-хубавият екип и това е бъдещето, тъй като с цел да управляваш, би трябвало да бъдеш квалифициран, а това става минавайки по цялата стълбица, в това число на локалното самоуправление.
От името на кметовете на общини и обитаеми места Тодоров насочи предложение към управлението на партията в бъдещата стратегия на ГЕРБ да бъде изработен повсеместен проект за рехабилитация на четвъртокласната пътна мрежа, с цел да може тя да се ремонтира поетапно съгласно опциите на страната.
" През последните години градските общини нямаха право да аплайват по Програмата за селските региони и на доста места четвъртокласната мрежа е в неприятно положение ", подсети той.
Инфо: дарик нюз




