Първата контузия на Дембеле е абсолютно същата като тази на Неймар

Най-скъпата покупка в историята на Барселона Усман Дембеле получи първата си травма като състезател на каталунците. “Той има контузия на бедрен мускул на левия си крайник, още проучвания ще са нужни, с цел да се разбере какъв брой тежка е тя”, написаха от Барселона в обществените мрежи.

Ousmane Dembélé has a hamstring injury in his left leg, more tests are needed to find out the extent of the injury #FCBlive pic.twitter.com/tekYrp6AHQ
— FC Barcelona (@FCBarcelona) September 16, 2017
Бившото крило на Борусия (Дортмунд) се контузи в 25-ата минута на гостуването на Хетафе, като 4 по-късно бе сменен от Жерар Деулофеу. Впоследствие Барселона стигна до трагичен триумф след поврат в последните минути на дуела, а победният гол осъществя подложеният на критика преди началото на сезона Паулиньо.

Любопитното е, че първата травма на Неймар в Барселона също бе получена против Хетафе, и то в същата 25-а минута, при същия резултат, като двамата играеха на един и същи фланг (левия) и носеха един и същи номер (11).
Neymar and Dembélé first injury:

Same number (11)
Same Team (Getafe)
Same Time (24 Min.)
Same flank (Left flank)
Same Scoreline (0-0) pic.twitter.com/oP5qPtUe58
— Leo Messi (@messi10stats) September 17, 2017 Примера дивисион 4 кръг, събота 16 септември  Хетафе 1:2краен резулат  Барселона