Мост се срути върху влак в Русия, жертвите са поне седем, десетки са ранени
Най-малко седем души починаха и десетки бяха ранени след сриване на мост върху железопътна линия в съветски район на границата с Украйна, съобщи Агенция Франс Прес.
Държавната компания „ Московски железные дороги “ заяви, че пътнически трен е дерайлирал „ сред Климов и Москва вследствие на сриване на пътен мост, породено от противозаконна интервенция в работата на превоза “.
„ Има седем починали вследствие на сриването на мост върху железопътни релси. Най-малко 69 други са ранени, в това число три деца “, написа в „ Телеграм “ Александър Богомаз, губернатор на област Брянск.
Инцидентът е станал в 22:44 ч. сред гарите Пилшино и Вигоничи в област Брянск. Не е наранено останалото влаково придвижване, заяви железопътният оператор в „ Телеграм “.
Районът на бедствието се намира на към 100 километра от украинската граница.
Прокуратурата заяви, че е почнала следствие.
FaceBookTwitterPinterest




