Руски удар по жилищна сграда уби най-малко 8 души в Украйна, включително майки и малки деца
Най-малко осем души, в това число две деца, бяха убити, а други 10 бяха ранени в събота от съветска ракета, която удари пететажна жилищна постройка във втория по величина град в Украйна, Харков, споделиха публични лица.
Президентът Володимир Зеленски осъди офанзивата и прикани за интернационален отговор. Той сподели, че Русия е блъснала Украйна през нощта с 29 ракети и 480 дрона, ориентирани към енергийни уреди в Киев и други централни райони и с докладвани вреди на минимум седем други места в страната.
Според предварителните данни системите за противовъздушна защита са свалили 19 ракети и 453 дрона, като на 22 са регистрирани попадения от 9 ракети и 26 ударни дрона локации.
В Харков, в североизточната част на Украйна, чиновници на незабавната помощ разресваха руините, търсейки оживели. Сред починалите са начална учителка и нейният наследник, възпитаник във втори клас, които бяха убити в дома си, и осмокласничка, която също умря с майка си, съгласно кмета на града Игор Терехов.
Прочетете целия текст »




