Над 30 души загинаха след атентат срещу влак в Пакистан
Най-малко 30 души починаха, а най-малко още 100 са ранени след бомбен атентат против трен, минаващ през град Квета в Югозападен Пакистан, оповестиха международните организации.
Атентатът се случва на фона на вълна от терористични офанзива в страната.
Отговорност за нападението пое сепаратистката формация " Армия за избавление на Белуджистан " (BLA), която съобщи, че става дума за гибелен атентат.
По информация на пакистанските управляващи влакът е превозвал пасажери от общежитията в Квета, които е трябвало да се трансферират на различен трен.
Инцидентът e нанесъл вреди и на релсовия път, прилежащите жилищни квартали и доста транспортни средства. Силата на гърмежа е предизвикала катурване и запалване на дерайлиралите няколко вагона на пътническия трен, заяви Асошиейтед прес.
Във всички държавни и частни лечебни заведения в град Квета е оповестено изключително състояние, заяви представител на локалните управляващи в провинция Белуджистан. Лекари от локални лечебни заведения споделиха, че са приели десетки ранени, няколко от тях в сериозно положение, съобщи Българска телеграфна агенция.
Провинцията е богата на минерали и граничи с Иран и Афганистан, където Пакистан стартира интервенции против бунтовници след някои от най-смъртоносните случаи на принуждение от години.
Превозно средство с експлозиви е блъснало една от талигите на влака в жилищен регион. Според представителя на пакистанските управляващи след детонацията са дерайлирали минимум три вагона и локомотивът на композицията. Силите за сигурност отделиха региона.
Атаката става в регион, където нормално са ситуирани многочислени сили за сигурност, отбелязва Асошиетед прес.
Пакистанският министър председател Шехбаз Шариф осъди офанзивата, като я дефинира като " отвратителна бомбена детонация ". В обява в обществената мрежа X той изрази съболезнования към фамилиите на жертвите и съобщи, че страната е солидарна с народа на Белуджистан.
Атентатът се случва на фона на вълна от терористични офанзива в страната.
Отговорност за нападението пое сепаратистката формация " Армия за избавление на Белуджистан " (BLA), която съобщи, че става дума за гибелен атентат.
По информация на пакистанските управляващи влакът е превозвал пасажери от общежитията в Квета, които е трябвало да се трансферират на различен трен.
Инцидентът e нанесъл вреди и на релсовия път, прилежащите жилищни квартали и доста транспортни средства. Силата на гърмежа е предизвикала катурване и запалване на дерайлиралите няколко вагона на пътническия трен, заяви Асошиейтед прес.
Във всички държавни и частни лечебни заведения в град Квета е оповестено изключително състояние, заяви представител на локалните управляващи в провинция Белуджистан. Лекари от локални лечебни заведения споделиха, че са приели десетки ранени, няколко от тях в сериозно положение, съобщи Българска телеграфна агенция.
Провинцията е богата на минерали и граничи с Иран и Афганистан, където Пакистан стартира интервенции против бунтовници след някои от най-смъртоносните случаи на принуждение от години.
Превозно средство с експлозиви е блъснало една от талигите на влака в жилищен регион. Според представителя на пакистанските управляващи след детонацията са дерайлирали минимум три вагона и локомотивът на композицията. Силите за сигурност отделиха региона.
Атаката става в регион, където нормално са ситуирани многочислени сили за сигурност, отбелязва Асошиетед прес.
Пакистанският министър председател Шехбаз Шариф осъди офанзивата, като я дефинира като " отвратителна бомбена детонация ". В обява в обществената мрежа X той изрази съболезнования към фамилиите на жертвите и съобщи, че страната е солидарна с народа на Белуджистан.
Източник: mediapool.bg
КОМЕНТАРИ




