Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна от Откритото първенство на

...

Слаб и разконцентриран: Григор Димитров отпадна в Париж

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна от Откритото състезание на Франция Ролан Гарос. На 1/8-финал българинът загуби от Александър Зверев (Германия) с 1:6, 4:6, 3:6 в мач, траял 2 часа и 20 минути.

За разлика от досегашните си срещи, против Зверев Гришо беше в много моменти извънредно разконцентриран и надалеч от най-хубавото си равнище.

Димитров стартира мача с две двойни неточности. В първия сет той съумя да завоюва гейм чак при третото си сервиране. Така Зверев без особени компликации затвори частта с 6:1 едвам за 30 минути.

Големият срив обаче пристигна във втория сет. Той стартира чудесно за Григор, който съумя да поведе 4:2 и трябваше да сервира. Вместо обаче да направи 5:2 българинът позволи поврат и рухна – 4:6.

Димитров имаше благоприятни условия за пробив и в третия сет, само че не ги оползотвори – 3:6.

Общо българинът приключи с 50 непредизвикани неточности (6 двойни) и 14 печеливши удари. За съпоставяне – Звереви записа 24 уинъра и 27 неточности. Германският тенисист чака на четвъртфинал Томас Мартин Ечевери. Аржентинецът победи японеца Йошхито Нишиока със 7:6 (9), 6:0, 6:1.

Етикети: Григор ДимитровРолан Гаростенис
Източник: safenews.bg