Най-добрият българския баскетболист - Александър Везенков, отново бе над всички

...

Везенков топреализатор при ново поражение за "Олимпиакос" в Евролигата

Най-добрият българския баскетболист - Александър Везенков, още веднъж бе над всички за своя " Олимпиакос ", само че гръцкият гранд загуби последното си посещение в Евролигата за сезона. " Червено-белите " отстъпиха с 63:72 при визитата си на " Реал " Мадрид.

Испанците разрешиха на противника да означи единствено 11 точки в първата четвъртина. Постепенно до третата част кралският клуб към този момент имаше задатък от 17 точки.

Везенков се показа извънредно, отбелязвайки над 1/3 от актива на " Олимпиакос ". Той бе най-резултатен освен за отбора си, само че и в мача, с 22 точки за 33 минути на паркета.

Снимка: euroleague.net

За спечелилите от " Реал " Габриел Дек вкара 18 точки, а Валтер Таварес добави 15.

" Олимпиакос " няма шансове да продължи към плейофната фаза на шампионата и сезонът на тима в Евролигата завършва с мач против съветския " Химки " в Пирея след седмица (9 април).

Източник: btvnovinite.bg