Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще изиграе своя двубой от

...

Григор Димитров излиза на корта в търсене на полуфинал в Марсилия в петък вечер

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще изиграе своя дуел от четвъртфиналите на шампионата от категория АТР 250 в Марсилия в петък вечер, оповестиха от уредниците.

Мачът на Димитров ще закрие програмата на централния корт и се чака да започва към 20:00 часа българско време . Съперник на първата ни ракета ще бъде спечелилият от конфликта сред чеха Иржи Лехечка и французина Артур Риндеркнех.

Припомняме ви, че по-рано в границите на днешния ден Гришо стартира присъединяване си в шампионата с двусетова победа против американеца Себастиан Корда - 6:1, 7:6(5).

По този метод родният тенисист за втора поредна година си обезпечи място на четвъртфиналите в Марсилия, откакто преди 12 месеца той загуби в тази фаза от казахстанеца Александър Бублик, който след това стигна и до купата.