Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу местен състезател

...

Григор Димитров срещу местен тенисист във II кръг на Australian Open

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе против локален играч във II кръг на Australian Open. Представителят на Австралия Танаси Кокинакис, който заема 80-о място в международната класация при мъжете, победи австриеца Себастиан Офнер в първия кръг със 7:6(1), 2:6, 6:7(4), 6:1, 7:6(8) в извънредно оспорван дуел, траял четири часа и 21 минути.

27-годишният Кокинакис завоюва първия сет след тайбрек, само че позволи поврат до 1:2. Себастиан Офнер изравни след два пробива във втората част и се наложи в третата след тайбрек. Австралийският тенисист бе безапелационен в четвъртия сет, даде единствено гейм на Офнер и изравни за 2:2 елементи. Петият сет бе доста оспорван и мина без пробиви, а в тайбрека австралиецът поведе с 5:3, позволи закъснение от 6:7, само че съумя да стигне до успеха след 10:8 точки, написа Българска телеграфна агенция.

Кокинакис пласира 26 аса против 15 за Офнер, направи по-малко непредизвикани неточности - 32:61, а австриецът имаше преимущество при осъществените печеливши удари - 77:43.

13-ият подложен в Мелбърн Григор Димитров и Танаси Кокинакис не са се изправяли един против различен досега.
Източник: petel.bg