Най-добрият български тенисист Григор Димитров продължава със страхотното си представяне

...

Григор Димитров с шести полуфинал за годината!

Най-добрият български тенисист Григор Димитров продължава със страхотното си показване на Мастърс 1000 шампионата в Париж. Първата ни ракета ще играе шести полуфинал за календарната 2023 година, откакто този следобяд походът му във френската столица не спря и против поляка Хуберт Хуркач - 6:1, 4:6, 6:4.

Така Григор изравни най-хубавото си достижение от конкуренцията в Париж, като през 2019 година също доближи до най-хубавите четири в зала " Берси ".

32-годишният хасковлия проработи 266 530 евро и 360 точки за международната класация, в която заема 17-ото място, само че с триумфа през днешния ден си подсигурява нанагорнище до 15-ата позиция.

Димитров пое контрола върху мача с ранен пробив, а до края на първия сет доминираше и даде единствено гейм на противника.

Във втората част, обаче, Хуркач стартира да намира най-силното си оръжие - сервиса. Полякът не даде доста шансове на хасковлията при личното си подаване, а в десетия гейм съумя да осъществя първия си пробив, с цел да изравни резултата.

Решителният трети сет също продължи равностойно, само че в седмия гейм Димитров съумя още веднъж да пробие и това се оказа основно, с цел да запише четвърта победа в четири мача против Хуркач и да доближи до втори следващ полуфинал в сериите " Мастърс " след Шанхай в средата на предишния месец и общо девети в кариерата си.

За място на финала хасковлията ще играе против спечелилия от мача сред номер 7 Стефанос Циципас (Гърция) и първенеца през 2018 година Карен Хачанов (Русия), 16-и подложен.
 Григор Димитров не остави шансове на Бублик и се класира за 1/4-финалите в Париж