Най-добрият български тенисист Григор Димитров измъчи световния номер 1 Новак

...

Григор Димитров взе сет на Джокович и го поизмъчи

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изтеза международния номер 1 Новак Джокович в среща от третия кръг на Мастърс шампионата в Рим. Димитров загуби с 1:2 (3:6, 6:4, 1:6) сета от Ноле, само че изигра добър мач.
Прочетете още
Мачът започва отлично за Григор Димитров, който проби сервиса на Джокович още в първия гейм, международният номер 1 обаче върна незабавно пробива, а по-късно направи още един и поведе с 3:1. При 5:2 Григор съумя да избави 4 сетбола, геймът продължи близо 10 минути, а българинът съумя да вземе подаването си и направи 5:3. Световният номер 1 не сгреши при подаването си и взе сета с 6:3.

Григор стартира добре втората част и взе подаването си без проблем - 1:0, само че позволи пробив в третия гейм и Джокович съумя да затвърди пробива - 3:1. Българинът не се даде в този сет и върна пробива - 4:4 и съумя да го затвърди 5:4, принуждавайки Ноле да сервира за оставане в сета. Най-добрият български тенисист затвърди страхотната си игра и проби Джокович и изравни сетове - 6:4.

В решителната трета част Джокович съумя да пробие сервиса на българина още при първия гейм, а по-късно и го затвърди, повеждайки с 2:0. Последваха два лесни гейма за двамата и се стигна до 3:1. В петия гейм обаче българинът загуби подаването си - 4:1 и по този метод изоставаше към този момент с два пробива. Световният номер завоюва подаването си - 5:1 и беше на единствено гейм от успеха в дуела. Григор избави два мачбола, само че при третия път Ноле съумя да пробие и след 6:1 завоюва дуела.

На осминафиналите Новак Джокович ще играе против спечелилия от дуела сред британеца Камерън Нори или унгареца Мартон Фучович.

Джокович заработи 84 900 евро от наградния фонд и 90 точки за ранглистата.
Източник: trafficnews.bg