Най-честите санкции, които се налагат на българските граждани при неспазване

...
Най-честите санкции, които се налагат на българските граждани при неспазване
Коментари Харесай

Ето какво ни очаква, ако нарушим правилата за движение по пътищата в ЕС

Най-честите наказания, които се постановат на българските жители при неспазване на разпоредбите за придвижване по пътищата в Европа, са превишаване на скоростта, погрешно паркиране, изясни арбитър Розалия Шейтанова в правосъдната графа на Дарик радио "Темида ".

В случаите, когато нарушителят е спрян за инспекция от полицейски чиновници, те го срещат с осъщественото нарушаване, коментират му правата, в това число размера на плануванаъа за нарушаването санкция, и го освобождават. След приключването на преписката, което става в границите на месец-два, когато нарушителят към този момент не е в тази страна, се стига до издаване на решение за налагане на финансова глоба. Когато нарушаването е установено посредством техническо средство – камера, непосредствено се минава към административното произвеждане по налагане на санкцията.

При постъпване на искане за признание на решение за наложена финансова глоба в друга държава-членка на европейския съюз, неотложно се образува дело в съответния областен съд по местоживеене на лицето, то се приканва в правосъдно съвещание, делата се преглеждат в 7-дневен период от постъпване на настояванията, в правосъден състав от трима съдии. Получавайки призовка за явяване по такова дело, лицето на първо време следва да реши дали има някакви доказателства които желае да показа в съда, като в тази ситуация най-важи са такива за вероятно отчасти или изцяло заплащане на сумата по наложената санкция, които е добре да носи в правосъдното съвещание. Засегнатото лице, се изслушва персонално, съдът го среща с постъпилото решение, има право на бранител, приканва се и прокурор, който взема отношение по настояването, и на финала се постановява решение, с което или се признава постъпилото решение и то се изпраща за осъществяване, или се постановява отвод решението да бъде изпълнено. Делото може да се прегледа и без присъединяване на засегнатото лице, в случай че то не се яви постоянно призовано, а при положение, че не може да бъде открито на адреса, с цел да бъде призовано, му се назначава бранител и делото се преглежда без него.

Решенията могат да се апелират, като в тези случаи се произнася апелативният съд като въззивна инстанция. Когато то влезе в действие, се изпраща за осъществяване на националната организация по приходите. Събраните санкции остават в интерес на бюджета на България. Не са редки и случаите, когато лицата заплащат непринудено наложените им санкции, и не се стига до издаване на изпълнителен лист.

На въпрос допустимо ли е за нарушаване позволено в България от непознати жители да бъде постановено такова решение, което да се изпрати в родината на нарушителя, арбитър Шейтанова оттовори, че процедурата е идентична.

По 50 български водачи приблизително биват глобени годишно от Германия за нарушавания, които са позволили в страната, стана ясно още от думите на арбитър Шейтанова в ефира на рубриката на Дарик радио "Темида ".

Най-голям брой каузи са формирани по претенции на Федерална република Германия, следват Словения, Нидерландия, Австрия, Англия, Румъния, има претенции и от Унгария, Чехия, Полша, Хърватия. Нарушенията касаят най-вече неспазване на разпоредбите за придвижване по пътищата, само че би трябвало да е ясно, че по същия метод се развива процедурата и за всяко едно друго позволено административно нарушаване – да вземем за пример на публичния ред – имали сме случай на държане на неразрешен предмет на публично място – ставаше въпрос за нож, открит в автомобила на български жител на територията на бензиностанция в Германия, което се оказва неразрешено в съответната страна, или пък нарушаване на наредбите уреждащи полагането на труд, описа още арбитър Шейтанова.
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР