Националният волейболен отбор на България за девойки до 17 години

...

България U17 с втора загуба на Европейското

Националният волейболен тим на България за девойки до 17 години претърпя втора загуба на Европейското състезание за тази възраст в Черна гора. Момичетата на селекционера Диян Боюклиев отстъпиха на връстничките си от Словакия с в третия си мач от предварителна Група I на шампионата, игран довечера в зала " Верде " в Подгорица.

Така младите български " лъвици " остават на 4-о място във краткотрайното класиране с 1 победа, 2 загуби и 2 точки. Словакия пък е втора с 2 победи, 1 загуба и 6 точки, с колкото е и 3-ия Италия, само че с по-лоши индикатори. Утре (4 октомври) е почивен ден на шампионата, а в понеделник (5 октомври) България ще играе против Словения. Срещата е още веднъж от 18,30 часа българско време.

В първите два гейма Словакия доминираше изцяло и закономерно поведе с 2:0 след безапелационното 25:18 и 25:16. В началото на първата част младите български волейболистки имаха лекс превес, само че не се случи нищо повече. Третия гейм мина под диктовката на младите " лъвици ", които задържаха преднината си от самото начало и понижиха пасива си след 25:23. Решителната четвърта част потегли идентично на първата. След това играта бе равностойна, само че Словакия откри решение в обстановката и задържа преимуществото си до крайното 25:19 и 3:1.

Най-резултатна за българския отбор бе Ива Дудова с 14 точки (1 блок и 26% успеваемост в атака). За Словакия Деана Валентова бе над всички с 19 точки (4 аса, 1 блок, 45% успеваемост в офанзива и 50% положително посрещане) за успеха.

БЪЛГАРИЯ: Маргарита Гунчева 1, Ива Дудова 14, Виктория Коева 10, Мария-Габриела Миличевич 6, Цветомира Миткова 6, Боряна Ангелова 3 - Ивайла Евлогиева-либеро (Симона Анастасова, Христина Пеева, Йоана Докова-либеро)
Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ
СЛОВАКИЯ: Кристина Картикова 1, Нина Боледовицова 6, Деана Валентова 19, Александра Фрицова 16, Симона Сливкова 3, Марина Силадьова 11 - Зузана Юстхова-либеро (Радка Хаскова 5, Патрисия Чилякова 4, Ема Стерменска)
Старши треньор: НИНА БАБЯКОВА.

Снимки: CEV.EU