Националният съвет за безопасност на транспорта в петък влиза в

...
Националният съвет за безопасност на транспорта в петък влиза в
Коментари Харесай

Разследващите, за да завършат публичните изслушвания във фатална катастрофа в средата между армейския чопър и самолет

Националният съвет за сигурност на превоза в петък влиза в третия си и финален ден на обществени показания за съдбовната злополука сред армейския хеликоптер и комерсиалния аероплан през януари. Председателят Дженифър Хомиди да призове Федералната авиационна администрация да „ направи по -добре “, защото тя уточни предизвестията, които организацията подценява години по -рано. ; Окончателен отчет от Съвета няма да пристигна до идната година.

Но тази седмица стана ясно какъв брой дребна граница на неточности имаше за хеликоптери, които летяха по маршрута, че Блек Хоук пое нощта на най -смъртоносната самолетна злополука на нацията след ноември 2001 година

случаят през януари беше първият в поредност от произшествия и покрай пропуски тази година, които сигнализираха чиновници и пътуването, макар статистиката, която към момента демонстрира, че летенето остава най -безопасната форма на превоз.

Притеснявайте се за военни хеликоптери

Съветът се концентрира върху контрола на въздушното придвижване и чу в четвъртък, че е всекидневно водачите да изискат да употребяват образна разлъка или да разчитат на зрението си, тъкмо когато водачите на армията Блек Хоук, които носеха очила за нощно виждане, се съгласиха да създадат нощта на злополуката.

FAA officials also said controllers relied heavily on pilots using visual separation as a way to manage the complex airspace with so many helicopters flying around Washington D.C.

But Rick Dressler, an official with medevac operator Metro Aviation, told the board it is difficult to identify other aircraft in the night sky around Ronald Reagan National Airport, especially if a key onboard locator system was switched off, as Army чопъри рутинно го направиха.

Dressler сподели, че той и други цивилни водачи на хеликоптери в региона от дълго време са загрижени за хеликоптери на армията и военновъздушните сили, летящи към летището в Рейгън.

„ Не обичам да споделям това. „ Говоря за моята група там. Всички ни ни е доста неловко, когато тези две звена работят. “

Министерството на защитата уточни въпроси по отношение на показанията на четвъртък пред армията, която не отговори незабавно. Служители на армията на чуването помолиха Дрълър да създаде неговите терзания и да намерения за посещаване на Пентагона, с цел да ги показа.

Dressel сподели, че част от това, което го тормози, е относителната липса на опит на военните водачи, които може би са били единствено в региона, а не схващат и комплицираното въздушно пространство към Вашингтон. Оплака се, че отделът за хеликоптер на армията към този момент не взе участие в постоянни срещи с всички останали летци в региона, с цел да разисква въпроси.

Военновъздушни сили също не дадоха отговор незабавно на въпроси по отношение на забележките на Дроллер.

Американският аероплан на самолетните компании дойде от Уичита, Канзас, носещ, апропо, група от елитни млади фигурни скейтъри, техните родители и треньори и четири съюзни парници от Вашингтон. На борда на армията чопър.

Екипажът на Блек Хоук общуваше с контролната кула на летището, макар че водачите на хеликоптер не чуха изцяло инструкциите на контролера.

Пилотите на Блек Хоук споделиха на кулата два пъти в минути преди злополуката, че са имали пътнически аероплан на американските авиолинии и ще поддържат подобаваща разлъка. Но когато контролерът инструктира водачите да „ преминат зад “ струята, екипажът не е чул тази директива, защото в този миг е натиснат клавишът за микрофон на Черния Хоук.

Точно преди конфликта, водачът на инструктора на борда на хеликоптера помоли водача на контролите да пристигна наляво. Но не беше ясно дали водачът е имал време да маневрира хеликоптера преди злополуката.

„ Някак си е оставил за мен госпожо “, съобщи инструкторът.

Пилотът отговори: „ Разбира се. “

Загриженост по отношение на дистанциите сред самолетите и хеликоптери

Джон Кокс, специалист по авиационна сигурност и пенсиониран водач на самолетната компания, съобщи, че чуванията са управлявани в вярната посока, с цел да се дефинира какво се е случило и да се предотврати сходни повреди. метри) граница на кота за този съответен хеликоптер. Друг въпрос е за какво Черният ястреб не беше по -близо до източния бряг на река Потомак, където щеше да бъде по -далеч от самолетите за кацане.

„ Преминах хеликоптери под себе си над източния бряг на Потомак доста пъти “, споделя Кокс, който лети за търговски авиолинии в продължение на 25 години. „ И постоянно е имало доста разлъка. Това не е доста, тъй като пространството е толкоз лимитирано. Но вие се занимавате с професионални водачи и не е проблем. “

Разследващите обявиха, че в сряда рекордерът на данните на полета демонстрира, че хеликоптерът в действителност е бил от 80 фута до 100 фута (24 до 30 метра) по -високо от барометричния жилетка, на която се демонстрират водачи, които са се разчитали.

___

писателите на Асошиейтед прес Дейвид Клепър, Майк Каталини, Лия Аскаринам, Бен Финли и Рио Ямат способстваха за тази история.

Източник: apnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР