Националният отбор по футбол на Испания спечели втори пореден мач

...

Футболистите на Испания ликуваха с успех над Чехия

Националният тим по футбол на Испания завоюва втори следващ мач от Лигата на нациите в неделя с победа над Чехия с 2:0, до момента в който противникът Португалия позволи гол след единствено след 57 секунди игра и загуби от Швейцария с 0:1.

Испания излезе напред в резултата в Малага след 24 минути, когато съвършено обмислен пас на Марко Асенсио освободи Карлос Солер и той означи.

Пабло Сарабия добави второто попадение в 75-ата минута, когато Испания се наложи над чешкия тим, с който предходната седмица приключи наедно 2:2 в Прага.

Въпреки успеха, Испания дължи няколко положителни спасявания на вратаря Унай Симон. Той предотврати удар на Вацлав Черни в 18-ата минута, а две минути по-късно попречи на Ян Кухта.

Испания остава отпред в група 2 на Лига А с осем точки от четири мача, а Португалия е с точка по-назад.