Националният отбор по футбол на България изпусна победата срещу Сърбия,

...

България изпусна победата срещу Сърбия в самия край и пропусна да запише първи успех в Евроквалификациите

Efbet2023 Horizontal
Националният тим по футбол на България изпусна успеха против Сърбия, откакто приключи 1:1 по трагичен метод в мач от група G на квалификациите за Евро 2024. Двубоят в Разград до последно изглеждаше сигурен за сметката на българите, само че надълбоко в продължението сърбите стигнаха до гол. Преди почивката " лъвовете " имаха един добър късмет за гол, който обаче беше пропуснат от Георги Русев. Ударът му беше блокиран от вратаря на Сърбия и мина настрана. В началото на втората част българите заиграха по-активно и вкараха гол. Ивайло Чочев подаде към Кирил Десподов и той осъществя с удар по тревата.

В последните 20 минути българският отбор се прибра компактно в своята половина. Единствено Филип Кръстев можеше да вкара, само че удари греда в заключителните минути. След това сърбите натиснаха, като в шестата минута на добавеното време стигнаха до гол след груба неточност в отбраната на домакините. Така България остава без победа вквалификационен мач от октомври 2021 година, когато надделя Северна Ирландия в пресявките за международното състезание. Унгария и Сърбия водят с по 7 точки, пред Черна гора с 4, " лъвовете " с 2 и Литва на дъното с 1, като " трикольорите " са с мач повече. Следващият ни дуел от пресявките е на 10 септември, когато гостуваме на черногорците.