Националният отбор на САЩ се класира за четвъртфиналите на олимпийския

...

Хокеистите на САЩ разбиха Словакия и са на четвъртфинал в ПьонгЧанг

Националният тим на Съединени американски щати се класира за четвъртфиналите на олимпийския шампионат по хокей за мъже в ПьонгЧанг. В плейофите американците, които не са печелили олимпийската купа от 1980 година насам, се постановиха с безапелационното 5:1 над състава на Словакия.

С два гола за успеха се отличи Райън Донато, а по един път се разписаха още Джеймс Висневски, Марк Аркобело и Гарет Роу. Силен мач изигра и стражът на „ янките “ Райън Заполски, който направи впечатляващите 22 спасявания в мача. Единственото попадение за Словакия пък бе дело на Петер Череснак. В спор за място на полуфиналите Съединени американски щати ще срещне състава на Чехия.

За четвъртфиналите се класира и тимът на Норвегия, който победи с 2:1 Словения и в идната фаза ще премери сили с Русия. /БГНЕС
Източник: bgnes.com