Националният отбор на Холандия пропуска втори поред голям форум и

...

Новият старт на чисто за Холандия почна с победа

Националният тим на Холандия пропуща втори подред огромен конгрес и футболната общност в страната е настръхнала. Тя изиска старт на чисто преди квалификациите за Евро 2020 и го получи.

В първия мач от новата ера на "лалетата ", те съумяха да стигнат до успеха над Шотландия в другарски мач, игран на Острова. Холандците надвиха с 1:0 с гол още преди почивката.

Негов създател беше звездата на Лион Мемфис Депай, приключил една страхотна контра на тима си в 40-та минута. Тогава Жоржиньо Вайналдум напредна в полето на шотландците и откри Райън Бабел отляво на наказателното поле.

Преживяващият подем в Бешикташ атакуващ футболист пусна паралелно на голлинията към далечната греда, където връхлиташе Мемфис и той на празна врата означи единственото попадение в мача.

Така холандците приключват годината най-малко с малко усмивки, откакто не съумяха да преодолеят групата, в която беше и българският народен тим.