Епидемията от ебола в ДР Конго може лиши националния отбор от участие в световното
Националният тим на ДР Конго може да бъде отхвърлен от международното състезание по футбол заради епидемията от ебола в страната, оповестява ESPN, представена от Българска телеграфна агенция.
Според Андрю Джулиани, изпълнителен шеф на работната група на Белия дом за мондиала, тимът би трябвало да бъде под карантина в Белгия, където тренира и възнамерява да играе другарски мачове. В противоположен случай може да му бъде неразрешено да влезе в страните домакини на международното.
„ Ясно декларирахме на ДР Конго, че би трябвало да бъдат под карантина 21 дни, преди да могат да пътуват до Хюстън на 11 юни ", сподели Джулиани.
„ Уведомихме държавното управление, че тимът би трябвало да бъде под карантина или рискува да му бъде неразрешено да влиза в Съединени американски щати. Не може да бъде по-ясно. Искаме да подсигуряваме, че тази болест няма да влезе в Съединени американски щати или да се приближи до границите ни ", добави той.
Националният отбор на ДР Конго анулира подготвителния си лагер в Киншаса заради епидемията от ебола в страната и реши да го реалокира в Белгия.
В груповата фаза на международното състезание той ще се изправи против Португалия, Узбекистан и Колумбия. Планирано е да изиграят два мача в Съединени американски щати и един в Мексико. Турнирът ще се организира от 11 юни до 19 юли, а Канада също ще бъде негов хазаин.
Според Андрю Джулиани, изпълнителен шеф на работната група на Белия дом за мондиала, тимът би трябвало да бъде под карантина в Белгия, където тренира и възнамерява да играе другарски мачове. В противоположен случай може да му бъде неразрешено да влезе в страните домакини на международното.
„ Ясно декларирахме на ДР Конго, че би трябвало да бъдат под карантина 21 дни, преди да могат да пътуват до Хюстън на 11 юни ", сподели Джулиани.
„ Уведомихме държавното управление, че тимът би трябвало да бъде под карантина или рискува да му бъде неразрешено да влиза в Съединени американски щати. Не може да бъде по-ясно. Искаме да подсигуряваме, че тази болест няма да влезе в Съединени американски щати или да се приближи до границите ни ", добави той.
Националният отбор на ДР Конго анулира подготвителния си лагер в Киншаса заради епидемията от ебола в страната и реши да го реалокира в Белгия.
В груповата фаза на международното състезание той ще се изправи против Португалия, Узбекистан и Колумбия. Планирано е да изиграят два мача в Съединени американски щати и един в Мексико. Турнирът ще се организира от 11 юни до 19 юли, а Канада също ще бъде негов хазаин.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




