Националният отбор на България загуби домакинството си на Холандия със

...

България не издържа срещу Холандия

Националният тим на България загуби семейството си на Холандия със 78:83 (20:25, 21:18, 22:17, 15:23) точки в среща от третия кръг в група " F " на квалификациите за европейското състезание по баскетбол за дами през 2019 година. Въпреки загубата българките изиграха равносилен мач, бориха се до последно, само че съперничките им изиграха мощни последни минути и стигнаха до триумфа.

На почивката холандките имаха ванс от 43:41. Възпитаничките на Стефан Михайлов имаха преимущество в резултата от 78:74 1:49 минута преди сирената след панер на Динама Георгиева, само че гостенките направиха серия от 9 безответни точки и завоюваха мача.

За България най-резултатна беше Димана Георгиева с 20 точки, Диана Войнова добави 18 точки и 5 битки. За холандките Хатила ван Гринсвен приключи с 24 точки и 7 битки. Зера Бутер се отличи с 22 точки.

Поражението бе трето следващо за българките, които отстъпиха с по 50 точки разлика при първите си два мача - вкъщи против Испания и като посетител против Украйна.