Националният отбор на България за мъже под 20 години стартира

...

Националите U20 прегазиха Северна Македония на старта на Балканиадата

Националният тим на България за мъже под 20 години започва с безапелационна победа на Балканиадата в Албания.

Волейболистите на Мартин Стоев прегазиха Северна Македония с 3:0 (25:16, 25:9, 25:22) в първия си мач от група В в Тирана.

Разликата в класите сред двата отбора бе явна.

Нашите превъзхождаха противника във всички детайли и не му оставиха никакви шансове. Доминацията ни пролича най-много във втората част, когато младите „ лъвове “ оставиха противника на едвам 9 точки. След бързите два гейма, България водеше с 21:16 в третата част, само че известно разпределяне разреши на съперника да запише повече точки. Селекционерът Мартин Стоев даде късмет на по-голямата част от състава за изява, а успеха бе факт за 70 минути игра.

Във втората си среща от групата отборът ни се изправя против Сърбия. Двубоят е на 7 септември от 18:30 часа.

Трима състезатели приключиха с идентичен актив за успеха на България, като с по 10 точки се разписаха Ерик Стоев, Георги Татаров и Владимир Гърков. Ивайло Дамянов записа 9 точки ( 4 блока).