Националният отбор на България по волейбол за жени до 18

...

България U18 победи Германия с 3:0 гейма на волейбол

Националният тим на България по волейбол за дами до 18 години победи Германия с 3:0 (25:23, 25:19, 25:23) на старта си на Група 2 от европейското състезание в гръцкия град Хераклиен.

Отборът, с който стартира треньорът Антонина Зетова, бе Деница Ангелова, Калина Венева, Никол Окоро, Димана Иванова, Вяра Парапунова и Дарина Нанева.

Родният отбор стартира мощно мача, като осъществя първите три точки, само че по-късно последва срив и изостана с 3:7. Следващите 7 следващи точки бяха за отбора на Зетова, който поведе с 10:7. Последното тъждество бе при 12:12, като по-късно младите българки взема задатък, който варираше от една до три точки, а тимът затвори частта при 25:23.

Вторият гейм също стартира с замяна на точки, само че Германия поведе с 6:3. Съперникът имаше задатък до 13:10, само че последваха пет следващи точки за българките. Преднината на отбора на Зетова доближи до 22:17, а най-голямата разлика бе в края - 25:19, като тимът завърши с ас на Вяра Парапунова.

Третият гейм също мина през обрати. Германия поведе с 10:7, родният отбор изравни при 12:12, а по-късно още веднъж пое самодейността. Авансът стигна до 20:16 и до 22:18, само че Германия изравни трагично за 22:22. Родният отбор бе по-настойчив в края и се наложи с 25:23, като затвори целия мач.

В класирането та Група 2 България е отпред в класирането в компанията на Полша и Турция като тимове с чисти победи.

Утре е вторият мач на тима, воден от Антонина Зетова, с отбора на Турция.