Националният отбор на България по футзал загуби от Армения с

...

България загуби от Армения в квалификация за Евро 2022

Националният тим на България по футзал загуби от Армения с 0:4 (0:3) първия мач от плейофите за място в квалификациите за Евро 2022.

Гостите откриха в 10:38 минута с попадение на Хамлет Манукян от дузпа, а още веднъж той удвои в 17:51 минута. Давид Асланян направи резултата типичен 44 секунди преди почивката, като и за двете попадения асистира Владимир Саносян. В последната минута на втората част Саносян оформи триумфа на гостите след пас на Мартинс Де Соуза.

Реваншът е на 9 декември още веднъж във Варна, защото Армения не може да семейства на дуела поради нестабилната конюнктура в страната.

Победителят в баражите ще продължи в квалификационна група 2 дружно с Франция, Грузия и Русия. Победителите от осемте групи, както и още седем от вторите тимове ще се причислят към домакина Нидерландия на финалите на Европейския шампионат по футзал, който ще се състои от 19 януари до 6 февруари в Амстердам и Гронинген.