Националният отбор на България играе при резултат 1:1 срещу Гибралтар

...

НА ЖИВО: България - Гибралтар 1:1, гостите върнаха гола след само 3 минути

Националният тим на България играе при резултат 1:1 против Гибралтар в мач от Лигата на нациите. Валентин Антов откри с глава в 23-ата минута, а асистенцията за попадението на бранителя пристигна от Филип Кръстев.

Двубоят е формален дебют на сръбския експерт Младен Кръстаич отпред на " лъвовете ".

Срещата на " Хювефарма Арена " стартира в 21:45 и e ръководена от чешкия съдия Павел Орел.

Тук на Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от дуела в Разград.

Срещу Гибралтар нямаме право на неточност, още повече че първият мач сред двата тима през юни приключи 1:1.

Новият селекционер към този момент обявява, че задачата е оставане в третото равнище на Лигата на нациите, а тя минава през наложителна победа през днешния ден.

В първите десетина минути нямаше нищо забавно пред двете порти. Единствено Радослав Кирилов опита изстрел от воле след безредие в наказателното поле, само че опитът на крилото не бе изключително успешен. Малко по-късно Груев можеше да се озове самичък против Дейл Колинг, само че стражът на гостите излезе навреме и изрита топката напред.

В 19-ата минута България сътвори първия си по-опасен късмет. Турицов центрира по доста добър метод отдясно, а Илиян Стефанов се измъкна от Чиполина и стреля с глава, само че не съумя да насочи в някой от ъглите и Колинг улови. 120 секунди по-късно Кирилов залъга съперник и стреля, само че право в тялото на защитник в алено. При добавката Стефанов опита изстрел от границата на наказателното, само че топката мина над напречната греда.

След 23 минути игра " лъвовете " откриха резултата справедливо. Филип Кръстев центрира чудесно от корнер, а Валентин Антов се извиси над всички и прати топката в противоположния ъгъл - 1:0.

LIVE / България - Гибралтар 1:1

1:0 Валентин Антов 23`

България:  1 Даниел Наумов, 2 Иван Турицов, 15 Петко Христов, 23 Валентин Антов, 14 Антон Недялков, 16 Марин Петков, 20 Филип Кръстев, 22 Илиян Стефанов, 4 Илия Груев, 11 Кирил Десподов, 10 Радослав Кирилов.

Селекционер: Младен Кръстаич

Гибралтар: 23 Дейл Колинг, 14 Рой Чиполина, 22 Граме Тория, 20 Итън Брито, 5 Луи Ансли, 10 Лиам Уокър, 12 Джайс Оливеро, 7 Лий Кашаро, 17 Киан Ронан, 6 Скот Уайсман, 15 Бернардо Лопе

Селекционер: Хулио Рибас