Националният оперативен щаб се готви да даде препоръка за отваряне

...
Националният оперативен щаб се готви да даде препоръка за отваряне
Коментари Харесай

Щабът готви препоръка за отваряне на паркове, но след експеримент в София

Националният действен щаб се готви да даде рекомендация за отваряне на паркове за разходки на деца. Това обаче ще се случи след " опит " в София в неделя. Тогава ще бъде отворен един от парковете, ще бъдат разрешени разходките на деца и ще се следи дали рестриктивните мерки на обществена отдалеченост се съблюдават, изясни ръководителят на щаба ген. Венцислав Мутафчийски. Организацията на визитите на парковете ще е пълномощие на кметовете, изясни той.

Парковете може бързо да бъдат затворени още веднъж при нарушавания. Мутафчийски даде образец с Австралия, където още веднъж е бил стеснен достъпът до плажовете поради неспазване на дистанцията.

" Ние откровено се надяваме, че нашите съграждани и сънародници, тъй като това няма да е единствено в София, ще съблюдават физическата отдалеченост и ще стане допустимо да могат да се разхождат в парка с дребни деца. За годините на децата не мога да отговоря, само че, допускам, не ме питате за гимназисти, че ще се разхождат с родителите си ", съобщи Мутафчийски.

Още двама умряли

Нови 63 случая на ковид са регистрирани през миналото денонощие. Това е спад спрямо предходното денонощие, когато бяха открити над 90 нови пациенти. За сметка на това обаче се регистрират по-малък брой излекувани. Сред тях има и пациент, който е бил интубиран в продължение на 38 дни.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР