Националният ни отбор до 18 години записа категорична победа над

...

Юношеските ни национали с категоричен успех над Грузия от втория опит

Националният ни тим до 18 години записа безапелационна победа над Грузия U18 S 2:0 във втората контрола сред двата отбора, оповестяват от БФС на уеб страницата си. В първата инспекцията не беше излъчен победител - 1:1.

Спарингът се игра въз основата в Бояна.

България U18 и Грузия U18 приключиха наедно 1:1
Първата контрола сред България U18 и Грузия U18 приключи без победител

Проверката се игра въз основата в Бояна

В 20-та минута Преслав Боруков се озова на стрелкова позиция, откакто се пребори с двама бранители и опита да трансферира стража, само че не откри очертанията на вратата.

В 36-та минута капитанът на гостите Дартсмелия опитва да осъществя от директен свободен удар, само че топката мина на сантиметри около десния непряк дирек.

Националите откриха резултата в 57-та минута посредством Валентин Антов, който не остави късмет на вратаря на Грузия с мощен шут отвън наказателното поле.

В 67-та минута Доменик Янков насочи подъл удар по диагонала от разстояние, само че топката мина настрана от вратата.

Възпитаниците на Ангел Стойков удвоиха преднината си в 81-та минута след отлична триходова композиция. Слави Косов изведе отдясно Боруков, който преодоля съперник и откри Тренчев, а той прати топката в мрежата с удар от дребното наказателно поле.

В добавеното време на срещата националите можеха да осъществят и трето попадение, само че вратарят Булискерия отрази изстрел на Боруков.

Валентин Антов с повиквателна за националния тим
" Червен " гений с повиквателна за националния тим

Младокът ще се причисли малко по-късно към подготовката на ЦСКА

България U18: 1.Петър Иванов, 15. Димитър Митев, 17. Слави Косов, 16. Никола Борисов (46-Тихомир Димитров), 2. Виктор Попов, 4. Мартин Дичев, (46-Иван Тренчев), 6. Валентин Антов, 8. Емануил Личев, 10. Доменик Янков (84-Методи Стефанов), 18. Филип Ангелов (90-Иво Димитров), 9. Преслав Боруков - к.

Селекционер: Ангел Стойков

Грузия U18 : Булискерия, Капанадзе, Басария, Джинджолава, Габиташвили, Дартсмелия - к., Иваниадзе, Пацация, Гулиашвили, Бабунадзе, Кваратшелия

Селекционер: Георге Микадзе