Националният ни мъжки волейболен отбор записа първа победа на турнира

...

Волейболистите ни с първа победа от турнира във Варна за Лигата на нациите

Националният ни мъжки волейболен тим записа първа победа на шампионата от Лигата на нациите, който се организира във Варна. Националите ни записаха чиста победа с 3:0 над състава на Канада. С триумфа си България има към този момент 4 победи и 7 загуби в шампионата. Загубата е 5 за Канада против 6 триумфа за северноамериканците. За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Боян Йорданов, Виктор Йосифов, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров.

Гостите поведоха при започване на първата част с 3:1, само че националите ни съумяха да изравнят при 3:3. последва ново тъждество при 4:4, след което Канада още веднъж поведе, а при първото техническо спиране резултатът бе 8:6 за канадците. България съумя да изравни резултата при 9:9, след което последваха още 4 равенства, а при второто техническо спиране резултатът бе 16:14 за " кленовите листа ". Гостите поведоха с 3 точки при 18:15, само че последва серия от 4 следващи точки за домакините, които освен изравниха, само че и поведоха при 19:18. Гостите незабавно изравниха и поведоха по-късно, само че домакините осъществиха 4 следващи точки и поведоха с 23:20. Независимо че изпусна един геймбол България без проблем затвори първата част с 25:22.

Националите ни започнаха повече от чудесно втората част небрежно поведоха с 4:1, а при първото техническо спиране резултатът бе 8:4 за домакините. Момчетата на Пламен Константинов продължиха с съвършената си игра и в офанзива, и в отбрана, и при второто техническо спиране задатъкът на националите ни бе към този момент 7 точки - 16:9. Гостите съумяха да понижат изоставането си до единствено три точки при 15:18, само че силите им не стигнаха за поврат и България взе втората част с 25:19.

Канада сподели доста по-добра игра през третата част и поведе със 7:2, а при първото техническо спиране резултатът бе 8:3 за гостите. България сподели класа и с отлична игра съумя да изравни при 10:10 след блок-аут на Валентин Братоев. Последваха 5 изравнявания, а при второто техническо спиране резултатът бе 16:15 за Канада. След спирането резултатът бе изравняван 5 пъти, след което националите ни съумяха да поведат с 2 точки - 22:20, само че позволиха незабавно гостите да изравнят. До края на гейма резултатът бе изравняван 5 пъти, а националите ни избавиха 4 геймбола за Канада, с цел да се поздравят с победа с 29:27 и 3:0 в мача.

Утре са последните две срещи от групата. От 15.30 часа Франция играе с Канада, а от 18.30 часа България среща Бразилия.
Източник: bnr.bg